Partnerzy serwisu:

SKPL kursuje z Sanoka do Komańczy. Zaczyna też kursy do Ustrzyk Dolnych

Michał Szymajda 15.07.2022 5,3k

SKPL kursuje z Sanoka do Komańczy. Zaczyna też kursy do Ustrzyk Dolnych
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Od 6 lipca SKPL w porozumieniu z Powiatem Sanockim uruchamia wakacyjne pociągi z Sanoka do Komańczy. 16 lipca ruszą natomiast weekendowe pociągi z Sanoka do Ustrzyk. Ich zaletą będzie skomunikowanie z pociągami TLK w kierunku Krakowa.
6 lipca w środę ruszyły pociągi z Sanoka do Komańczy. Dwie pary pociągów odjeżdżają z Sanoka o 8:05 i 13:20, z Komańczy o 9:15 i 14:41. W weekendy do Komańczy z SKPL nie dojedziemy, za to wtedy dojeżdża tam kursujący dalej na Słowację do Medzilaborzec pociąg Polregio i TLK Bieszczady (do Łupkowa). Niestety na razie międzynarodowego połączenia Polregio próżno szukać w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych PKP, nie ma tu też pociągów SKPL. Bez problemu znajdziemy je natomiast na Portalu Pasażera PKP PLK i na stronach operatorów – SKPL i Polregio.

– Powiat Sanocki organizuje przewozy pasażerskie od trzech lat przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – W tym roku trasa będzie krótsza, bo do Komańczy, gdzie można m.in. zwiedzić Klasztor Sióstr Nazaretanek, drewniane cerkwie czy wybrać się nad Jeziorka Duszatyńskie. Bardzo się cieszę, że ten projekt, w porozumieniu z SKPL, uda się nam prowadzić także w tym roku. 

Z kolei 16 lipca SKPL także wyjeżdża premierowo na wakacyjną trasę: Sanok – Zagórz – Uherce – Ustrzyki Dolne. Kursy również będą odbywać się w weekendy, ich zaletą jest skomunikowanie z pociągami PKP Intercity w głąb kraju.

– To własna inicjatywa SKPL. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni temu operatorowi i bijemy mu brawo za tą aktywność. Jak widać, bardzo zależy mu na rozwoju kolei w regionie. Tym bardziej, że trasa z Sanoka do Ustrzyk ma przyszłość, ponieważ leży w terenie dość nieźle zurbanizowanym. Będę rozmawiać ze starostą ustrzyckim, aby kursy na stałe zagościły w rozkładzie w przyszłości – dodał w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" starosta Stanisław Chęć.

– Zaplanowane w atrakcyjnych godzinach weekendowe pociągi SKPL uzupełnią istniejące połączenia na wschodnim odcinku linii 108, a skomunikowania w Uhercach z TLK "Bieszczady" i TLK "Połoniny" zapewnią możliwość wygodnego dotarcia z Krakowa do Ustrzyk i odwrotnie – czytamy w informacji SKPL. Pociągi przez większość weekendów będą odjeżdżać z Sanoka o 8:55, 11:35 i 17:25, z Ustrzyk Dolnych o 10:15, 15:50 i 18:41. W określonych terminach będą też dodatkowe kursy między Uhercami a Ustrzykami i z powrotem.

Jeździ też Polregio

Przypomnijmy też, że na 150-lecie kolei w Bieszczadach Podkarpacki Urząd Marszałkowski zamówił w Polregio dwa pociągi, które połączą Sanok z Ustrzykami Dolnymi. Trudno jednak powiedzieć kogo uszczęśliwią dwa kursy do Ustrzyk o 5:15 i 19:31, wykonywane w soboty i w niedzielę (powrotne z Ustrzyk o 6:59 21:15). 

W weekendy pasażerowie będą mogą skorzystać ze wspomnianego na początku pociągu „Wojak Szwejk”, jeżdżącego na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja) – Rzeszów. Na odcinku od Jasła do Rzeszowa kursuje zastępczy autobus.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony