Partnerzy serwisu:

Skończy się jazda na sygnał zastępczy w Lublińcu

Jakub Madrjas 31.01.2017 294

Skończy się jazda na sygnał zastępczy w Lublińcu
Fot. Dominik Wójcik
Krakowskie Zakłady Automatyki wygrały postępowanie PKP PLK na modernizację urządzeń sterowania ruchem na stacji Lubliniec. Warta prawie 10 milionów złotych inwestycja ma zakończyć używanie sygnałów zastępczych i rozkazów pisemnych na coraz bardziej ruchliwej stacji.
Jak informuje "Rynek Kolejowy" Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, projekt "Modernizacja urządzeń SRK na stacji Lubliniec” będzie polegał na zabudowie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na nastawni LcA w stacji Lubliniec oraz wprowadzeniu systemu kontroli zajętości torów i rozjazdów w obrębie stacji. – Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego poprzez likwidację jazd pociągowych na sygnały zastępcze i rozkazy pisemne – mówi Karniewski.

Dotychczas w stacji Lubliniec ze względu na duże obciążenie pociągami pasażerskimi (84 pociągi w dobie) część pociągów jest przyjmowana i odprawiana z używaniem sygnałów zastępczych oraz wydawaniem rozkazów pisemnych. Dotyczy to również pociągów towarowych. – Po modernizacji urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wszystkie przebiegi pociągów w stacji Lubliniec będą odbywały się bez używania sygnałów zastępczych oraz rozkazów pisemnych, co znacznie ułatwi pracę dyżurnego ruchu i podniesie bezpieczeństwo prowadzenia ruchu kolejowego w obrębie stacji – zapewnia przedstawiciel inwestora.

Do wykonania projektu oraz robót został już wybrany wykonawca. Będą to Krakowskie Zakłady Automatyki, które pokonały pięciu konkurentów najniższą ceną – 7 250 850 złotych. Było to jedyne kryterium wyboru wykonawcy.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują zakończenie prac już w grudniu tego roku. Co istotne dla pasażerów, nie przewiduje się większych utrudnień w prowadzeniu ruchu kolejowego przez stację Lubliniec podczas realizacji inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony