Partnerzy serwisu:

Skomunikowanie połączeń w Kamieńcu do poprawki

Jakub Madrjas 08.11.2022 2,5k

Skomunikowanie połączeń w Kamieńcu do poprawki
fot. PrzystanekDolnyŚląsk
Korekty rozkładu jazdy często oznaczają utrudnienia dla pasażerów. Przykładowo przesunięcia godzin odjazdu uniemożliwiły przesiadkę pomiędzy pociągami Polregio i Kolei Dolnośląskich w Kamieńcu Ząbkowickim. Rozkład będzie poprawiany na wniosek pasażerów.
W sobotę 6 listopada weszła w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów w całej Polsce. Nie obyło się bez dużych zmian na Dolnym Śląsku, o których pisaliśmy tutaj.

Jeszcze przed wejściem w życie korekty rozkładu jazdy popularny profil Przystanek Dolny Śląsk zwrócił uwagę na to, że planowane przesunięcie godzin odjazdu pociągów uniemożliwia wygodną przesiadkę w Kamieńcu Ząbkowickim z pociągów Kolei Dolnośląskich z Wrocławia na pociąg Polregio do Paczkowa, Otmuchowa i Nysy (chodzi o pociąg 64640 kursujący w weekendy). 
Na sprawę zareagowały Urzędy Marszałkowskie. – Rzeczniczka marszałka województwa opolskiego poinformowała nas, że w dniu dzisiejszym (2.11) wpłynął wniosek z Dolnego Śląska o przesunięcie o 15 min. odjazdu pociągu w kierunku Nysy. Zakład Polregio w Opolu wyraził zgodę na tę zmianę – relacjonował profil. 

Niestety, zmian nie udało się wprowadzić przed wejściem w życie korekty rozkładu. – Wystąpienie o skomunikowanie trafiło do zarządcy infrastruktury 2 listopada br. Wcześniej nie było takiego założenia – informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Kiedy zmiana zostanie wprowadzona? – Realizacja tego skomunikowania łączy się ze zmianami w rozkładzie jazdy, które musza być uzgadniane – odpowiada rzecznik, deklarując, że PKP PLK maksymalnie przyspieszy procedury w tej sprawie. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony