Partnerzy serwisu:

Lębork – Wejherowo: SKM-ką na bilecie PR, a na odwrót nie [aktualizacja]

inf. prasowa 20.03.2018 2,6k

Lębork – Wejherowo: SKM-ką na bilecie PR, a na odwrót nie [aktualizacja]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie Lębork – Wejherowo będzie można jeździć z biletem okresowym Przewozów Regionalnych – rozwiązanie zostanie wprowadzone 3 kwietnia – informuje województwo pomorskie.
Jak poinformował samorząd województwa, po konsultacjach z operatorami kolejowymi (PKP SKM w Trójmieście oraz Przewozy Regionalne) podjął decyzję o honorowaniu na odcinku Lębork – Wejherowo biletów (okresowych imiennych, normalnych oraz ulgowych) w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązanie zostanie wprowadzone 3 kwietnia i ułatwi podróżującym z Lęborka do Wejherowa codzienne dojazdy do pracy lub szkoły.

W grudniu zmienił się rozkład połączeń kolejowych na Pomorzu, a za przewozy na trasie Słupsk – Trójmiasto odpowiadają teraz Przewozy Regionalne. Urząd Marszałkowski zaznacza, że mieszkańcy Słupska zyskali w ten sposób bezpośrednie połączenia z Trójmiastem, Elblągiem i Bydgoszczą. Spowodowało to jednak sytuację, że na odcinku pojawiło się dwóch przewoźników bez wzajemnego honorowania biletów.

Zmiana jest wynikiem przetargu, który nie do końca się udał. Negocjacje z SKM Trójmiasto na temat obsługi połączeń aglomeracyjnych na terenie Trójmiasta i okolicy przeciągały się. Natomiast już po zmianie rozkładu jazdy doszło do znaczącej różnicy zdań pomiędzy samorządem województwa a Grupą PKP, do której należy SKM-ka.

Aktualizacja: Jak doprecyzowała na prośbę "Rynku Kolejowego" Emilia Stawikowska z pomorskiego urzędu marszałkowskiego, honorowanie biletów będzie możliwe tylko na zasadzie: bilety Przewozów Regionalnych ważne w SKM Trójmiasto. - W drugą stronę to nie będzie działać - stwierdza urzędniczka, zatem z biletem SKM-ki nie pojedziemy Przewozami Regionalnymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony