Partnerzy serwisu:

SKM wybrała wreszcie wykonawcę przeglądów 13 składów

Martyn Janduła 12.12.2016 225

SKM wybrała wreszcie wykonawcę przeglądów 13 składów
fot. MJ
Zaskoczenia nie było. Składy Newagu i Pesy, w dwuzadaniowym przetargu, przejdą przegląd na trzecim poziomie obsługi, który wykona firma z Trzeciewnicy. Obie oferty PKP SKM w Trójmieście uznała za najkorzystniejsze.
SKM w Trójmieście pod koniec października rozpisało przetarg na obsługę techniczną trzeciego poziomu utrzymania trzynastu spalinowych zespołów trakcyjnych. Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania – według producentów poszczególnych pojazdów. I tak na obsługę jednego pojazdu SA137 i dwóch SA138 wyprodukowanych przez Newag SKM przygotowało w budżecie 2,46 mln zł brutto. Natomiast na obsługę 10 pojazdów produkcji Pesy: siedmiu SA136 i trzech SA133 spółka przygotowała 4,56 mln złotych brutto.

W postępowaniu udział wzięły trzy firmy, jednak Newag wycofał swoją ofertę przed upływem terminu składania ofert. Pesa wzięła udział wyłącznie w drugim zadaniu, w którym zaoferowała, że wykona je za 4,5 mln zł brutto. Zadeklarowała przy tym termin wykonania w odniesieniu do poszczególnego pojazdu na 15 dni.

Udział we wszystkich zadaniach wziął natomiast Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotra Mieczkowskiego z Trzeciewnicy. Oferta w zadaniu pierwszym opiewa na kwotę 2,1 mln zł brutto, a w drugim – 4,32 mln zł brutto. I to właśnie oferta tej firmy SKM Trójmiasto uznała za najkorzystniejszą w zadaniu poświęconym składom Newagu, jak i Pesy, oceniając je na 100 pkt. Ofertę Pesy oceniono, ze względu na wyższą cenę, o 3,51 pkt. niżej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony