Partnerzy serwisu:

Kim jest nowy prezes SKM Warszawa? [biogramy]

Jakub Madrjas 01.07.2019 40

Kim jest nowy prezes SKM Warszawa? [biogramy]
fot. ZTM
Warszawska Szybka Kolej Miejska ma nowego prezesa. Został nim Alan Beroud. Publikujemy biogramy nowych członków zarządu spółki. 
24 czerwca odbyło się zgromadzienie wspólników SKM Warszawa, które podsumowało kadencję zarządu i rady nadzorczej spółki w latach 2016-2019. Na kolejną kadencję dokonano zmian zarówno w składzie rady nadzorczej, jak i zarządu. W ich efekcie prezesem został Alan Beroud, a członkami zarządu Krzysztof Kłak i Konrad Mirowski. W skład nowej rady nadzorczej wchodzi przewodnicząca – Iwona Anna Pietrzak, zastępca Krzysztof Piotr Skolimowski, sekretarz Dariusz Marcin Budzik oraz członkini rady nadzorczej Katarzyna Łęgiewicz.

Informację o zmianach potwierdziła spółka SKM Warszawa; czekamy na biogramy członków zarządu. Do wczoraj prezesem spółki była Krystyna Pękała, powołana na to stanowisko w kwietniu 2012 roku. Wcześniej pełniła funkcję członka zarządu SKM (od maja 2011 roku), a jej kariera obejmowała też spółki z grupy PKP, WARS oraz Arrivę RP.

Aktualizacja: Biogramy

Na prośbę "Rynku Kolejowego", SKM Warszawa przesłała biogramy członków zarządu spółki: 

Prezes Zarządu – Alan Beroud
 posiada piętnastoletnie doświadczenie w zarządach spółek handlowych, przez ostatnie osiem lat związany był z branżą budowlano-konstrukcyjną. W ramach hiszpańskiej Grupy ACS odpowiadał za działalność polskiego oddziału Moncobra S.A. Wcześniej przez prawie sześć lat związany z Grupą PBG, pełnił między innymi funkcję Prezesa Zarządu Rafako Engineering, spółki która odpowiada za obszar projektowania, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz rozruchów w sektorze energetycznym oraz gas&oil. 

Studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz energetykę na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Posiada tytuł MBA, ukończył również kursy i szkolenia specjalistyczne na George Washington University, Harvard University oraz MIT. Jego pasją są sporty i sztuki walki. Posiada czarny pas w Krav-Maga i uprawnienia instruktora boksu. Aktywnie trenuje Muay Thai, brazylijskie Jiu Jitsu i Wushu w formule Sanda. W ramach tych dwóch ostatnich jest aktywnym zawodnikiem. W 2019 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski. 

Od 28 marca 2019 roku pełnił funkcję członka zarządu SKM, a od 24 czerwca 2019 roku jest prezesem zarządu SKM. 

Członek Zarządu – Krzysztof Kłak jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarach transportu kolejowego. Ekonomista. Zarządzał Fabryką Wagonów „Gniewczyna” S.A., a będąc Pełnomocnikiem Zarządu PKP Cargo S.A. odpowiadał za inwestycje taborowe. Kierował także Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. odpowiedzialną m.in. za rozwój przedsiębiorczości ze wsparciem środków unijnych. Zarządzał spółką Cargotor odpowiedzialną za funkcjonowanie infrastruktury kolejowej w ramach Grupy PKP Cargo. Członek Zarządu Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, zrzeszającego większość kolei regionalnych w Polsce.

Od 5 września 2017 roku pełni funkcję członka zarządu SKM.

Członek Zarządu – Konrad Mirowski to menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach nieruchomości, logistyki i transportu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa i integracji europejskiej na tej uczelni. Ukończył również studia menedżerskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracował na stanowiskach menedżerskich w największych polskich firmach, w tym notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełnił także funkcje Członka Zarządu spółki Przewozy Regionalne oraz Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w nadzorze właścicielskim, prowadzeniu procesów restrukturyzacji oraz sprzedaży, które zdobył pracując m.in. dla Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., chorwackiego koncernu Podravka International oraz pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej. 

Od 26 kwietnia 2019 roku pełni funkcję członka zarządu SKM.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony