Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa z certyfikatem bezpieczeństwa do 2025 roku

inf. pras 27.10.2020 546

SKM Warszawa z certyfikatem bezpieczeństwa do 2025 roku
fot. SKM
Warszawska Szybka Kolej Miejska poinformowała, że z sukcesem zakończyła proces uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa w części A i B, wydawanego przez Urząd Transportu Kolejowego.
– Uzyskany dokument potwierdza wysokie standardy bezpieczeństwa, które spełnia warszawska SKM. Świadczy także o tym, że spółka posiada odpowiednie regulacje wewnętrzne i wdrożone procedury, które zapewniają bezpieczne prowadzenie działalności przewozowej – powiedział Alan Beroud, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej cytowany w komunikacie. – Nawet w tak trudnym czasie epidemii, musimy się skupić nie tylko na walce z jej skutkami, ale przede wszystkim na zapewnieniu naszym pasażerom bezpiecznego przejazdu do domu, pracy czy szkoły – dodał.

Od 1 stycznia 2011 roku zgodnie z wymogami przepisów unijnych i krajowych Certyfikat Bezpieczeństwa jest dokumentem wydawanym na okres 5 lat, obowiązkowym dla każdego licencjonowanego przewoźnika kolejowego w Unii Europejskiej, umożliwiającym mu dostęp do infrastruktury i niezbędnym do wykonywania przewozów. Składa się on z dwóch części: A i B.

Część A potwierdza akceptację Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem przewoźnika kolejowego oraz spełnienie wymagań bezpieczeństwa zawartych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności (TSI) i innych przepisach prawa wspólnotowego i krajowego. Dla przewoźnika jest to również dokument ważny na terenie całej Unii Europejskiej. Część B potwierdza spełnienie przez przedsiębiorstwo kolejowe wymagań w zakresie bezpieczeństwa przewozów na danej, krajowej sieci kolejowej. W przypadku Szybkiej Kolei Miejskiej są to linie kolejowe zarządzane przez PKP PLK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony