Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa wydzierżawi pojazdy do obsługi linii S1 od Industrial Division

wu, inf. pras. SKM Warszawa 25.02.2020 5,9k

SKM Warszawa wydzierżawi pojazdy do obsługi linii S1 od Industrial Division
fot. Industrial Division
SKM Warszawa rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych do wzmocnienia obsługi linii S1. Wydzierżawi je spółka Industrial Division, która zaproponowała pojazdy 14WE.
Przedmiotem przetargu jest dzierżawa dwóch trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do końca 2021 r. z opcją wydłużenia umowy o rok. Termin składania ofert minął 7 lutego. Wystartowały dwie firmy: Industrial Division z pojazdami 14WE z ceną 6,7 mln zł za okres podstawowy i 3,6 mln zł za prawo opcji i Polski Tabor Szynowy – FPS Cegielski z pojazdami EN57 Feniks z ceną 8 mln zł za okres podstawowy i 4,3 mln zł za okres dodatkowy.

SKM Warszawa poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania. Zgodnie z oczekiwaniami wygrała go spółka Industrial Division, która złożyła tańszą ofertę. – Pojazdy te uzupełnią tabor SKM na cieszącej się największą frekwencją linii S1, czyli Pruszków – Otwock i pozwolą na poprawę oferty przewozowej poprzez uruchamianie pociągów zestawionych z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych – powiedział Alan Beroud, prezes zarządu SKM.

Jak informuje spółka, zanim pociągi pojawią się na torach stołecznej aglomeracji, muszą zostać dostosowane do standardów ZTM Warszawa, m.in. poprzez wyposażenie ich w kasowniki i biletomaty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony