Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa: W marcu jedziemy do Piaseczna, w czerwcu być może do Zegrza

Michał Szymajda 22.02.2023 5,6k

SKM Warszawa: W marcu jedziemy do Piaseczna, w czerwcu być może do Zegrza
Fot. M. Szymajda
SKM Warszawa oficjalnie potwierdziła start połączeń do Piaseczna. Znacznie wzrośnie ruch na linii nr 8 ze stolicy do tego miasta. Znamy już projekt rozkładu jazdy eskaemek.
Warszawska SKM potwierdziła na swoim twitterze, że jej pociągi będą mogły dotrzeć do Piaseczna 12 marca. Pierwotnie miało się to odbyć już wiele miesięcy temu, jednak inwestycja PLK związana z przebudową infrastruktury w Piasecznie napotkała na problemy.Do Piaseczna dojedziemy dwoma liniami. Pierwsza z nich – S4 – będzie kursować mniej więcej co godzinę. Dzięki niej dotrzemy na peron 9 Warszawy Zachodniej (to istotne, bo jest on oddalony od reszty stacji), a dalej – do Warszawy Gdańskiej, Legionowa i Wieliszewa. Druga z linii będzie uruchamiana do odbudowanej Warszawy Głównej przez perony Warszawy Zachodniej (usytuowane na linii średnicowej) również co godzinę. Pociągi SKM będą więc kursować z Piaseczna mniej więcej co pół godziny. Nie będzie tu jednak taktu i końcówki godzinowe przeważnie będą różne. Nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie aż do zakończenia przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, która wkroczyła w półmetek.Warto pamiętać, że w Piasecznie zatrzymują się także pociągi Kolei Mazowieckich, w godzinach szczytu średnio co pół godziny, oraz pociągi PKP Intercity (co około dwie godziny). Piaseczno będzie więc bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą (do tego spod dworca odjeżdżają jeszcze autobusy do innych części stolicy).

Na twitterze SKM pochwaliła się także, że być może już w czerwcu uda się wydłużyć linię S4 z Wieliszewa do Zegrza Południowego. Zapytaliśmy o to PKP PLK, które nadzoruje inwestycje.

– Zakończenie prac pozwalających na wznowienie ruchu kolejowego na linii Wieliszew – Zegrze Południowe planowane jest w II kwartale 2023 r – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Wraca S3 na Lotnisko Chopina

Warto też zaznaczyć, że linia S3 (kursująca z Radzymina, Wieliszewa bądź, w niektórych opcjach Legionowa Piasków lub Legionowa) od 12 marca dojdzie do Lotniska Chopina (obecnie kończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia peron 9). Wciąż będzie kursować po linii obwodowej. Na odcinku Legionowo - Warszawa Służewiec będziemy więc mieli do czynienia ze znacznym wzrostem częstotliwości kursowania pociągów SKM (linia S3, S4 do Piaseczna i pociągi Kolei Mazowieckich).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony