Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa: Nowe impulsy od Newagu

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 28.04.2022 2,5k

arrow
arrow
SKM Warszawa: Nowe impulsy od Newagu
fot. SKM Warszawa
SKM Warszawa: Nowe impulsy od Newagu
SKM Warszawa: Nowe impulsy od Newagu
SKM Warszawa: Nowe impulsy od Newagu
Tuż po majówce w stolicy pojawią się dwa kolejne pojazdy produkcji nowosądeckiego Newagu. Tym razem dłuższe – pięcioczłonowe. Sześć nowych, czteroczłonowych Impulsów 2 wozi pasażerów aglomeracji warszawskiej już od kilku tygodni. Pociągi kursujące na linii S2, łączącej lotnisko Chopina z Sulejówkiem, przejechały już w sumie ponad 90 tysięcy kilometrów
Impulsy dla linii S1 Pruszków – Otwock

– Po zakończeniu testów i przeszkoleniu drużyn pociągowych nowe pojazdy zostaną włączone do obsługi naszej najpopularniejszej linii S1. W dwóch połączonych pięcioczłonach będzie mogło podróżować nawet 1670 osób – mówi Alan Beroud, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. Większa dostępność miejsc w godzinach szczytu podniesie komfort przejazdu. Tego oczekiwali od nas pasażerowie. Ma to też zachęcić nowych do wyboru kolei miejskiej zamiast samochodu. Już porównując pierwsze kwartały tego i ubiegłego roku widzimy znaczny wzrost pasażerów na wszystkich liniach. W okresie od stycznia do końca marca z naszych usług skorzystało ponad 3,8 mln osób. To o niemal 940 tys. więcej niż w roku ubiegłym – dodaje Alan Beroud.

Nowoczesna flota SKM

Dostawy nowych Impulsów dla Szybkiej Kolei Miejskiej realizowane są zgodnie z harmonogramem. Wszystkie pojazdy zostaną przekazane do końca listopada bieżącego roku. Stołeczna kolej, będzie drugim po Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, przewoźnikiem z najnowocześniejszym taborem w Polsce.

– Stało się już niemal tradycją, że realizacja dostaw pojazdów produkowanych przez NEWAG dla Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie odbywa się przed czasem. Dostarczone jednostki IMPULS 2 wykazują się bardzo wysokim współczynnikiem niezawodności i jestem przekonany, że pojazdy IMPULS 2 w konfiguracji pięcioczłonowej znacząco podniosą komfort podróży zwiększającej się liczby pasażerów – mówi Zbigniew Konieczek, Prezes Zarządu NEWAG S.A.

Inwestycje dzięki środkom z UE

Wartość kontraktu realizowanego przez Newag wynosi blisko 668 milionów złotych brutto, z czego blisko 203 miliony pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Inwestycja Szybkiej Kolei Miejskiej obejmuje 21 pojazdów: 15 złożonych z 5 członów i 6 złożonych z 4 członów. Do dyspozycji pasażerów będą: ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek oraz duży bagaż, a także nowoczesny system informacji i automaty biletowe. Na pokładzie znajdą się także ratujące życie defibrylatory AED. Umowa z Newagiem obejmuje

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony