Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa kupuje 21 pojazdów dwóch długości wraz z utrzymaniem. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 24.12.2019 271

SKM Warszawa kupuje 21 pojazdów dwóch długości wraz z utrzymaniem. Rusza przetarg
fot. Pesa
SKM Warszawa rozpisała przetarg na zakup 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamawiający – w ramach jednego zamówienia – wymaga wieloczłonowych pojazdów o długości 85-95 m i 70-75 m. Pierwsze jednostki ujrzymy w ciągu ok. dwóch lat od zawarcia umowy.
Przedmiotem ogłoszonego zamówienia jest dostawa 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewidziano pojazdy dwóch długości. Zamawiający zakłada, że 15 pojazdów będzie miało długość od 85 do 95 m, a pozostałe sześć– od 70 do 75 m. Nie przewidziano opcji – wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone w ramach zamówienia podstawowego.

Przewidziano też usługę utrzymana przez okres siedmiu lat wraz z wykonaniem przeglądu P4. Przegląd ten musi być wykonany między piątym a siódmym rokiem eksploatacji. Zamawiający wymaga świadczenia usług utrzymania pojazdów w stosunku do każdego z pojazdów w sposób gwarantujący zachowanie współczynnika gotowości taboru na poziomie 97 % kwartalnie.

Ponadto wymagana jest 48-miesięczna gwarancja na cały pojazd. Przy czym zamawiający wymaga 240 miesięcy gwarancji na nadwozia i ostoje, 300 miesięcy gwarancji na wózki, 800 tys. km gwarancji na zestawy kołowe z maźnicami.

Termin składania ofert mija 24 stycznia. Startować mogą firmy, które wykażą minimalny roczny obrót na poziomie 50 mln zł w jednym z trzech ostatnich lat obrotowych. Wykonawca musi też posiadać doświadczenie w postaci należytego zrealizowania w ciągu ostatnich pięciu lat jednej bądź kilku dostaw co najmniej ośmiu wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych o długości min. 70 m, a także jednej bądź kilku umów obejmujących usługę utrzymania technicznego na poziomie P3 lub wyższym. O wyborze decydują cena za dostawę (80%) oraz cena za usługi utrzymania (20%). Dostawa dwóch pierwszych pojazdów powinna nastąpić w terminie do 23 miesięcy od podpisania umowy. Okres realizacji zamówienia określono na koniec listopada 2022 r.

Nowe pojazdy miała już dostarczać Pesa, ale z uwagi na opóźnienia w realizacji kontraktu oraz groźbę utraty dofinansowania SKM zerwała umowę z wykonawcą. Zgodnie z deklaracjami producent może jednak startować w nowym postępowaniu.;


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony