Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa kupi pociągi podobne do Impulsów i Elfów

Michał Szymajda 30.10.2017 8,6k

SKM Warszawa kupi pociągi podobne do Impulsów i Elfów
35WE na stacji w OtwockuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Sprawdziliśmy dokładnie jakich elektrycznych pociągów poszukuje Szybka Kolej Miejska w Warszawie. Wygląda na to, że będą podobne do jeżdżących już w barwach SKM Impulsów i Elfów.
SKM ogłosiło przetarg na 8 pięcioczłonowych i 5 czteroczłonowych ezt. Dodatkowo, w ramach prawa opcji, może zamówić jeszcze 7 pociągów pięcioczłonowych i jeden czteroczłonowy. Każdy z nich musi być zgodny z najnowszymi wymaganiami TSI. Zamawiający dopuszcza wykonanie konstrukcji pociągu ze stali lub aluminium o 30-letniej odporności na korozję. SKM Warszawa zamówi pociągi z wózkami pomiędzy członami, czyli tzw. wózkami Jacobsa (jedynie 14WE i 19WE posiadają wózki klasyczne). Mimo, że pociągi będą kursowały głównie po aglomeracji warszawskiej, mają być przygotowane do jazdy z prędkością 160 km/h.

Ezt mają być też jednoprzestrzenne. W środku, z wyjątkiem miejsc na końcu i początku ezt, nie może być schodów, a jedynie delikatne pochyłości. Wejścia do pociągów zlokalizowane będą na wysokości od 800 do 850 mm ponad główką szyny. Każdy z członów ma mieć minimum dwie pary drzwi, które wypełnią minimum 17% długości członu. Pomiędzy wejściami do członu zlokalizowane będą siedzenia ustawione bokiem do ścian pojazdu (tak jak w metrze), pozostałe, w okolicach przejść międzywagonowych, mają być ustawione klasycznie, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Podobnie jak obecnie już jeżdżące, będą miały bogaty system informacji pasażerskiej. Pojawią się nowe automaty biletowe i system zliczania pasażerów.

Mniejsze pojazdy 4-członowe zabiorą na pokład łącznie 670 osób. Większe – pięcioczłonowe zabiorą ich aż 825.

Elektryczne pociągi mają mieć zamontowany ETCS poziomu 2, w miejscu obsługi pociągów wykonawca zamówienia dostarczy też system diagnostyczny do urządzeń.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony