Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa chce usprawnić zarządzanie taborem. Pomoże nowoczesne IT

Jakub Madrjas 18.04.2016 213

SKM Warszawa chce usprawnić zarządzanie taborem. Pomoże nowoczesne IT
Fot. Mateusz Włodarczyk, CCA-SA
W ostatnim czasie SKM Warszawa ogłosiła dwa nowe postępowania. Jedno dotyczy napraw jednostek 19WE. Drugie, bardziej interesujące, dotyczy wdrożenia systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie utrzymaniem technicznym i serwisem taboru.
Pierwsze ogłoszone niedawno postępowanie dotyczy wykonania obsługi poziomu P3 na czterech pojazdach typu 19WE oraz wykonania prac dodatkowych. Jak informuje rzeczniczka SKM Magdalena Lerczak, prace dodatkowe nie mają nic wspólnego z jakąś modernizacją wciąż przecież całkiem nowych pojazdów. – Wynikają one z konstrukcji zlecenia i stanowią uszczegółowienie ewentualnie mogących wyniknąć prac w trakcie wykonywania obsługi, które przekraczają zakres obsługi poziomu P3 zawarty w Dokumentacji Systemu Utrzymania pojazdów typu 19WE. Prace te mogą jednak nie wystąpić – tłumaczy Lerczak.

Drugie trwające w SKM postępowanie dotyczy wdrożenia nowego systemu informatycznego w spółce. – Mamy na celu pozyskanie narzędzia informatycznego wsparcia pozwalającego na sprawniejsze i bardziej efektywne zarządzanie utrzymaniem eksploatowanych pojazdów trakcyjnych i ich bieżącym serwisowaniem – mówi rzeczniczka.

Jak wylicza obszernie Magdalena Lerczak, utrzymanie w sprawności pojazdów trakcyjnych wiąże się ewidencją pojazdów, świadectwami dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu, świadectwami sprawności technicznej pojazdów, z koniecznością planowania ich zgodnie z DSU do terminowych obsług, czuwaniem nad ich realizacją zgodnie z zakresem przewidzianym w DSU, organizacją i realizacją napraw awaryjnych, ewidencją zaistniałych usterek na pojazdach, ich kwalifikacją i usuwaniem, czy raportowaniem sprawności pojazdów i ich podzespołów. System informatyczny będzie zatem miał co robić.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony