Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto z miastem Gdynia poszuka miejsca na nowe przystanki kolejowe

Michał Szymajda 12.03.2018 41

SKM Trójmiasto z miastem Gdynia poszuka miejsca na nowe przystanki kolejowe
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Miasto Gdynia i PKP SKM Trójmiasto chcą wspólnie opracować studium wykonalności, które wskaże, gdzie na terenie Gdyni powinny powstać nowe przystanki SKM.
Stosowne porozumienie w tej sprawie strony podpisały 12 marca w Warszawie, w siedzibie PKP SA, w obecności prezesa tej spółki, Krzysztofa Mamińskiego. Gdynia i PKP SKM Trójmiasto złożą się na dokument solidarnie – po połowie.

W ramach opracowywania dokumentu zlokalizowany ma zostać przyszły przystanek SKM Gdynia Śródmieście, który powstanie gdzieś między Wzgórzem Św. Maksymiliana a Gdynią Główną. Nowe miejsce zatrzymania pociągów mogłoby powstać także pomiędzy istniejącymi przystankami Redłowo i Orłowo. Dokument określi też szacowany koszt ich budowy oraz zaproponuje rozwiązania techniczne.

Ponadto sprawdzone zostaną możliwości połączenia linii kolejowej 250 (czyli linii SKM) z linią 201 (której zarządcą jest PKP PLK) w rejonie Wzgórza Świętego Maksymiliana w taki sposób, by możliwe stały się postoje na tym przystanku także pociągów kursujących w ramach połączeń PKM.

Studium wykonalności ma także sprawdzić możliwości dofinansowania inwestycji z funduszy UE w latach 2021–2027.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony