Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto: Wyremontowana Gdynia Cisowa zyska bliżej tory

mj / RK 21.07.2017 1,7k

SKM Trójmiasto: Wyremontowana Gdynia Cisowa zyska bliżej tory
Fot. PKP SKM Trójmiasto
Najpierw Szybka Kolej Miejska wyremontowała przystanek Gdynia Cisowa, dzięki czemu poprawiono dostęp do niego dla osób o ograniczonej dostępności ruchowej. Teraz zamawiający szuka wykonawcy, który przybliży tory do peronu.
Przedmiotem postepowania jest przebudowa układu torowego. SKM Trójmiasto chce wymiany zużytych drewnianych podkładów na betonowe, wymiany szyn i regulacji toru w planie i profilu, w celu dosunięcia toru do krawędzi peronu by zmniejszyć odległość pomiędzy peronem a stopniem wagonu w torze 501 na przystanku SKM Gdynia Cisowa. Realizacja inwestycji ma potrwać do 30 listopada 2017 roku. Cena jest jedynym kryterium oceny ofert.

Do zamawiającego wpłynęły dwie oferty od Przedsiębiorstwa Usługowo Handlowego Rajbud z Szymbarka oraz Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego z Gdańska. Pierwszy oferent zaproponował prace za 677,1 tys. zł brutto, zaś drugi za 704,9 tys. zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił 832,9 tys. zł. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę pochodzącą od firmy z Szymbarka.

Warto przypomnieć, że niedawno zakończył się remont peronu na przystanku Gdynia Cisowa. Jest to „najmłodszy”, nie licząc Gdańska Śródmieścia, peron na linii SKM, wybudowany na początku lat 90. XX w. Pomimo tego znajdował się on w fatalnym stanie estetycznym. Przywrócony został dostęp dla osób o ograniczonej dostępności ruchowej poprzez wyburzenie starego niefunkcjonalnego podjazdu i zastąpienie go nowoczesnymi windami. Nawierzchnia peronu została ułożona od nowa, likwidując nierówności. W celu poprawy bezpieczeństwa został zainstalowany monitoring oraz słupki Info/SOS.

Ponadto peron uzyskał nowe ławki, kosze na śmieci, zegary, megafony. Wyremontowany został również tunel prowadzący na peron oraz schody zejściowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony