Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto modernizuje kolejne przystanki. Gdańsk Przymorze - Uniwersytet do powtórki

Jakub Madrjas 24.07.2019 20

arrow
arrow
SKM Trójmiasto modernizuje kolejne przystanki. Gdańsk Przymorze - Uniwersytet do powtórki
Rys. mat. przetargowe
SKM Trójmiasto modernizuje kolejne przystanki. Gdańsk Przymorze - Uniwersytet do powtórki
SKM Trójmiasto modernizuje kolejne przystanki. Gdańsk Przymorze - Uniwersytet do powtórki
PKP SKM w Trójmieście realizuje wieloletni program modernizacji przystanków. Operator chce przygotować modernizację przystanku Gdańsk Przymorze - Uniwersytet, ale przetarg będzie trzeba powtórzyć, bo nie wpłynęła żadna oferta. 
Na początku miesiąca PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście ogłosiła przetarg na opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej budowlano - wykonawczej dla modernizacji p.o. Gdańsk Przymorze - Uniwersytet. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, ale przewoźnik zapowiada ponowną próbę. 

- Przetarg zostanie powtórzony, ale z wydłużonym terminem na realizację projektu tej modernizacji. We właśnie zakończonym postępowaniu wyznaczyliśmy termin do końca roku, w kolejnym będzie to koniec marca 2020 roku - wyjaśnia "Rynkowi Kolejowemu" rzecznik PKP SKM Tomasz Złotoś. 

Modernizacja została podzielona na trzy etapy (wizualizacje prezentujemy w galerii artykułu): 
  • etap 1 obejmuje przebudowę północnego wejścia na peron wraz z remontem tunelu, montaż windy, wymianę nawierzchni peronu, budowę fragmentu nowej wiaty nad zejściem do tunelu,
  • etap 2 obejmuje budowę dalszej części wiaty o długości ok. 130 m aż do zejścia południowego, monitoring i system informacji pasażerskiej,
  • etap 3 obejmuje małą architekturę (ławki, kosze, wiatrołapy), montaż gabloty z informacjami, biletomatu, zegarów, kasowników), wymianę pozostałej części nawierzchni, remont budynku kas i chodnika od ul. Kołobrzeskiej do południowego wejścia.
- Gdy będziemy mieli gotowy projekt od razu ogłosimy przetarg na wykonawcę. Przystanek ma być zmodernizowany do końca 2022 roku - zapowiada Złotoś. 
 
Rzecznik PKP SKM przypomina, że spółka właśnie realizuje wieloletni program modernizacji przystanków wraz z tzw. projektem " Centrum", którego głównym elementem jest odnowienie i modernizacja Dworca Podmiejskiego w Gdyni oraz budowy w nim centrum monitoringu -. W ostatnim roku oddaliśmy do dyspozycji podróżnych dwa zmodernizowane przystanki - Gdynia Chylonia i Rumia Janowo - wylicza Złotoś.

Jak dodaje, na przełomie lipca i sierpnia ma się rozpocząć modernizacja przystanku Gdynia Redłowo, w kolejce czekają gdyńskie Orłowo, Leszczynki i Grabówek. - Dla tych przystanków są już opracowywane projekty. Jako ostatnie w tym projekcie zamierzamy zmodernizować obie "Stocznie" - podsumowuje rzecznik spółki. Przypomnijmy jeszcze, że na jesieni spółka chce ogłosić przetarg na nowe pociągi.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony