Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto kupi nową drezynę. Po co?

Jakub Madrjas 18.04.2016 485

arrow
arrow
SKM Trójmiasto kupi nową drezynę. Po co?
Wózek motorowy MUV 69.8 na targach Czech Raildays Fot. Rynek Kolejowy
SKM Trójmiasto kupi nową drezynę. Po co?
SKM Trójmiasto kupi nową drezynę. Po co?
Pomorski przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę fabrycznie nowego wózka motorowego (drezyny). Obecnie użytkowany pojazdy typu WM-15 często się psuje.
Jak tłumaczy Marcin Głuszek, rzecznik SKM Trójmiasto, wózek motorowy, czyli popularna drezyna, jest podstawową maszyną do utrzymania infrastruktury torowej i budowlanej w Zarządach Linii Kolejowych. W PKP SKM w Trójmieście eksploatuje się drezynę typu WM-15 – skonstruowaną i wyprodukowaną w 1986 roku.

– Maszyna ta jest wyeksploatowana i awaryjna. Stąd w zakresie potrzeb utrzymania budowli kolejowych i zapewnienia warunków technicznych do rygorystycznego przestrzegania punktualności kursowania pociągów przewoźnik postanowił dokonać zakupu nowoczesnej maszyny do utrzymania infrastruktury kolejowej. W tym celu został ogłoszony przetarg na dostarczenie nowoczesnej drezyny do obsługi robót utrzymaniowych na linii nr 250, czyli linii SKM – tłumaczy Głuszek.

Jak zapowiada rzecznik, będzie to maszyna bazowa z możliwością zamontowania na niej specjalistycznego sprzętu technicznego. – Zostanie ona zbudowana w oparciu o nowoczesne, niezawodne rozwiązania techniczne – mówi Głuszek. – W specyfikacjach technicznych przewidziano zastosowanie maszyny w różnych sytuacjach w zależności od potrzeb. Nie zapomniano także o wygodnych i bezpiecznych warunkach obsługi maszyny i przewozu brygad roboczych – dodaje.

– Będzie to maszyna uniwersalna i na wskroś nowoczesna – obiecuje rzecznik SKM Trójmiasto.

Oferta najkorzystniejsza zostanie wybrana z uwzględnieniem ceny (90 proc. punktów), okresu gwarancji (5 proc.) i terminu dostawy (5 proc.). Oferty poznamy najwcześniej 17 maja.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony