Partnerzy serwisu:

SKM szuka wykonawcy przeglądów P3 dla 19WE. Elfy we własnym zakresie

Jakub Madrjas 05.02.2019 1,8k

SKM szuka wykonawcy przeglądów P3 dla 19WE. Elfy we własnym zakresie
Fot. Newag
SKM Warszawa szuka chętnych na wykonanie obsług technicznych poziomu P3 ezetów typu 19WE. To o tyle ciekawe, że przeglądami P3 spółka miała się zająć sama po budowie bazy utrzymaniowej.
SKM Warszawa ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie obsługi technicznej P3 utrzymania czterech pojazdów typu 19WE (01, 02, 03 i 04). W przeszłości spółka miewała problemy z rozstrzyganiem tego typu przetargów. Jak zapowiadano, w nowej bazie utrzymaniowej przeglądy P3 spółka miała robić we własnym zakresie.

Jak tłumaczy rzecznik SKM Warszawa Kamil Migała, operator rzeczywiście wykonuje już przeglądy P3 pojazdów Elf, które wyprodukowała Pesa. Jednak 19WE stanowią zbyt krótką serię pojazdów, by opłacało się inwestować w wykonywanie napraw we własnym zakresie. Wyprodukowano tylko cztery jednostki, wszystkie należą do SKM. Spółka analizuje natomiast możliwość wykonywania obsługi P3 pojazdów Impuls. Jest to jednak bardziej skomplikowany proces niż obsługa Elfów.

Budowę nowych obiektów i modernizację istniejących, zlokalizowanych na warszawskich Szczęśliwicach, zakończono wiosną 2017 roku. Obecnie SKM czeka na dostawę nowych pociągów – aż 21 Elfów 2 z Pesy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony