Partnerzy serwisu:

„SKM chciała wykorzystać sytuację”. Część przetargu na Pomorzu unieważniona

Michał Szymajda 02.11.2017 4,1k

„SKM chciała wykorzystać sytuację”. Część przetargu na Pomorzu unieważniona
Peron SKM w Gdańsku WrzeszczuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Część pomorskiego przetargu dotycząca przewozów na linii SKM pomiędzy Gdańskiem Śródmieście a Wejherowem i Lęborkiem, oraz dotycząca przewozów na linii PKM, została unieważniona. Zdaniem urzędu marszałkowskiego kwota, którą chciała otrzymać za usługi Trójmiasto SKM-ka, jest zbyt wysoka.
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, powiedział w Radio Gdańsk, że środki są ograniczone, a "przewoźnik nigdy nie dostanie tyle pieniędzy, ile aktualnie chce". Ale z przewoźnikiem trzeba się dogadać, bo nie ma najmniejszych szans na znalezienie innego operatora, zdolnego zdjąć choć część obsługi z barków obecnego operatora.... PKP SKM Trójmiasto.

– Mam nadzieję, że dogadamy się ze spółką, która chciała wykorzystać sytuację i swoją pozycję do uzyskania wyższych stawek – powiedział marszałek na antenie.

"Bez zagrożenia dla pasażerów"

Zastępca Struka, Ryszard Świlski uspokaja pasażerów. – Nie ma zagrożenia dla przewozów, nie będzie tak, że pociągi nie pojadą. Po prostu jako organizator przewozu, który wykłada ponad 100 milionów na przewozy pociągami, musimy ten pieniądz publiczny oglądać – mówił Świlski, który dodał, że przyczyna wyższych żądań kwotowych SKM-ki może wynikać z chęci zwiększenia obsługi pociągów w ramach linii Gdynia – Gdańsk i Wejherowo – Gdańsk o pół miliona kilometrów. Rzecznik PKP SKM Trójmiasto Tomasz Złotoś powiedział, że marszałek za 10-procentowy wzrost liczby przejechanych kilometrów zaoferował stawkę jedynie o 2,5 proc. większą.

Oferta Przewozów Regionalnych zaakceptowana

Oferta Przewozów Regionalnych opiewająca na kwotę prawie 36 mln zł, dotycząca obsługi ruchu na zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych trasach regionalnych i linii na Hel, została przez urząd marszałkowski zaakceptowana. Więcej na temat szczegółów przetargu można znaleźć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony