Partnerzy serwisu:

Skarżyli się na hałas kolejowy w domu, DB zapłaciły za hotel

Deutsche Welle 21.06.2019 154

Skarżyli się na hałas kolejowy w domu, DB zapłaciły za hotel
Fot. Dontworry, CCA-SA-3.0
Niemiecka para opuszczała mieszkanie na weekendy, bo w domu panował hałas spowodowany przebudową torów. Koszt hotelowych noclegów pokryły Koleje Niemieckie - podaje Deutsche Welle.
Kolej przyznała mieszkańcom po 80 euro za noc w pokoju dwuosobowym. Rzecznik kolei wyjaśnia, że fundowanie noclegów mieszkańcom miejsc, gdzie odbywają się kolejowe remonty, nie jest regułą. – To, czy oferujemy noclegi hotelowe, zależy od konkretnych prac i od tego, jak duże jest obciążenie hałasem – powiedział rzecznik.

Przed rozpoczęciem większych prac remontowych czy budowlanych sporządzana jest ekspertyza dotycząca hałasu, która zawiera między innymi przewidywane wydatki związane z ochroną pobliskich mieszkańców. Rzecznik zapewnia, że Koleje Niemieckie dążą do tego, by obciążenie hałasem było jak najmniejsze. Biegli sprawdzają, czy syreny alarmowe ostrzegające robotników na torowiskach o zbliżaniu się pociągu, mogą być zastąpione innymi sposobami ostrzegania.

Rzecznik poinformował, że w miarę możliwości unika się przeprowadzania prac nocą. Jeśli jednak jest taka konieczność, to do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiają odpowiednio wcześniej ulotki informacyjne. W niektórych sytuacjach instaluje się mobilne ekrany dźwiękochłonne - informuje Deutsche Welle. Cały artykuł dostępny jest tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony