Partnerzy serwisu:

SimFactor zbuduje dwa symulatory dla Kolpremu

inf. pras. oprac. jm 22.07.2020 1,6k

SimFactor zbuduje dwa symulatory dla Kolpremu
Rys. SimFactor
Sim Factor zbuduje dla spółki Kolprem z grupy ArcelorMittal dwa symulatory kolejowe.
Jak informuje Sim Factor, umowa z Kolprem została podpisana w czewcu tego roku. Instalacja obejmuje dwa symulatory typu Smart z pełnowymiarowymi pulpitami maszynisty, pojedyncze stanowisko instruktora z możliwością sterowania symulacją na obu stanowiskach szkoleniowych jednocześnie.

W efekcie w Dąbrowie Górniczej, na terenie ArcelorMittal Poland powstanie nowy ośrodek szkolenia maszynistów. Celem jest podniesienie poziomu kwalifikacji maszynistów prowadzących pociągi na szlakach kolejowych oraz na bocznicach i zminimalizowanie ryzyka wypadku - podaje spółka. Od 1 stycznia 2023 roku wykorzystanie symulatorów jest przewidywane jako nowy, obowiązkowy element egzaminu na świadectwo maszynisty. Uruchomienie symulatorów planowane jest w pierwszej połowie września 2020 roku.

Jak informuje producent, Kolprem otrzyma dedykowane rozwiązania symulacyjne, obejmujące oryginalny pulpit lokomotywy 6DG wraz z pilotem zdalnego sterowania, a także symulator w standardzie UIC-612 z możliwością uruchomienia wirtualnych pojazdów o zachowaniu trakcyjnym i standardzie obsługi HMI m.in. lokomotyw Dragon czy Vectron. Symulator w standardzie UIC będzie dodatkowo wyposażony w ETCS oraz dedykowane szlaki ETCS poziomu 2.

W ramach umowy Kolprem uzyska dostęp do pełnego oprogramowania Sim Factor wraz z bazą tras kolejowych obejmującą ponad 1500 km szlaków a także dedykowaną sieć torów stacji Stalownia na terenie bocznicy ArcelorMittal Poland.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony