Partnerzy serwisu:

SimFactor z umową na symulator Elfa dla Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 02.01.2019 1,8k

SimFactor z umową na symulator Elfa dla Kolei Śląskich
fot. MS
Koleje Śląskie zawarły z warszawska firmą SimFactor umowę na dostawę pełnozakresowego symulatora elektrycznego zespołu trakcyjnego Elf – poinformował producent symulatorów.
Jak poinformował "Rynek Kolejowy" SimFactor, umowa na dostawę kompletnego stanowiska symulacyjnego, na platformie ruchomej, stanowiska instruktora oraz adaptacji pomieszczeń Kolei Śląskich, w których ma zostać uruchomiony symulator podpisano 18 grudnia. Jej wartość przekracza 2,5 mln zł, a sam kontrakt ma być wykonany w 7 miesięcy. SimFactor pokonał w przetargu dwóch konkurentów.

Umowa przewiduje także dodatkowe opcje rozbudowujące symulator o kolejne funkcjonalności: Opcja nr 1 to rozszerzenie przedmiotu zamówienia o pakiet tras kolejowych do symulatora szkoleniowego pojazdu kolejowego, odwzorowujących sieci kolejowe odcinków, na których Koleje Śląskie prowadzą działalność przewozową, opcja nr 2 zawiera rozszerzenie przedmiotu zamówienia o pakiet Eco Driving do symulatora szkoleniowego pojazdu kolejowego.

Jak informuje SimFactor, będzie to pierwszy w województwie śląskim symulator tego typu, a przewoźnik będzie kolejnym po Kolejach Mazowieckich, Kolejach Dolnośląskich i Przewozach Regionalnych, który posiada tego typu zaawansowany symulator do szkolenia maszynistów.

Producent przypomina, że od 1 stycznia 2019 r. każdy czynny zawodowo maszynista ma podlegać przeszkoleniu na symulatorze w wymiarze 3 godzin rocznie. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony