Partnerzy serwisu:

Sim Factor wyszkoli litewskich maszynistów

inf. pras. 20.09.2019 9

Sim Factor wyszkoli litewskich maszynistów
Fot. Sim Factor
Warszawska spółka Sim Factor została wybrana jako wykonawca symulatorów kolejowych na potrzeby Wileńskiej Szkoły Transportu Kolejowego i Usług Biznesowych (VGTVPM).
Jest to najstarsza i jedyna na Litwie kolejowa szkoła zawodowa, założona w1944 roku. Szkoła planuje uruchomienie w 10 miesięcy od podpisania z wykonawcą umowy systemu pięciu symulatorów edukacyjnych zarządzanych przez jednego instruktora. Dodatkowo sala szkoleniowa ma być wyposażona w video-ścianę prezentującą dane z symulowanego systemu SRK.

Z informacji uzyskanych od spółki wiemy, iż jest to dostawa symulatorów wyposażonych w pulpity maszynisty wraz z ekranami w wersji edukacyjnej dla szkół. Każdy z symulatorów będzie wyposażony w zestaw wymiennych pulpitów umożliwiających symulowanie lokomotyw serii 2М62М, TEM TMX oraz pociągów serii EJ575, Pesa 730ML. Zamówienie obejmuje także symulator gaszenia pożarów w pociągu.

Jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie u naszego północnego sąsiada, mamy nadzieję, że podobne projekty zaczną być realizowane w Polsce w naszych szkołach kolejowych. Nowoczesna oferta laboratoryjna i szkoleniowa jest sposobem na przyciągniecie do zawodu maszynisty młodego pokolenia przyzwyczajonego do nowoczesnych technologii, z którymi obcuje na co dzień.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony