Partnerzy serwisu:

Silne wiatry na południu Polski. Ruch wstrzymano na trzech liniach

inf. prasowa 12.12.2017 1,7k

Silne wiatry na południu Polski. Ruch wstrzymano na trzech liniach
Fot. Patryk Farana
Po silnych wiatrach na południu Polski, PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciły ruch pociągów o godz. 12.00 na linii Wisła Gębce – Goleszów i o godz. 14.00 na linii Andrychów – Bielsko Biała. Kończą się prace na trasie Sól – Zwardoń - informuje zarządca infrastruktury.
Na trasie Sól – Zwardoń planowane jest przywrócenie ruchu po sprawdzeniu sieci trakcyjnej ok godz. 18.00. - Na tej linii od wczoraj zespoły techniczne PLK usunęły 21 drzew. W pracach przy usuwaniu drzew uczestniczyły pociągi do naprawy sieci oraz zespoły techniczne - informuje rzecznik PLK Mirosław Siemieniec.

Ze względu na silny wiatr i możliwość blokowania zalesionych tras przez gałęzie lub drzewa Koleje Śląskie wprowadziły wczoraj zastępcze połączenia autobusowe na trasie Żywiec – Zwardoń oraz Goleszów – Wisła Gębce. Dzięki temu zapewniona była stała komunikacja w regionie.

Informacje o czasowych zmianach w komunikacji podawane były w pociągach oraz na stacjach i przystankach. - Linie kolejowe są nadal monitorowane, w szczególnych sytuacjach trasy są sprawdzane przez lokomotywy patrolowe - zapewnia Siemieniec.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony