Partnerzy serwisu:

Silne rakietowe ataki na ukraińskie węzły kolejowe w pobliżu Dniepra

Michał Szymajda 24.05.2022 1,3k

Silne rakietowe ataki na ukraińskie węzły kolejowe w pobliżu Dniepra
Fot. Ukrzaliznycia (zdjęcie ilustracyjne)
23 kwietnia był dniem wzmożonych ostrzałów rakietowych infrastruktury kolejowej na wschodzie Ukrainy. Ma to związek z intensywnymi walkami o ostatnie fragmenty obwodu ługańskiego znajdujących się pod kontrolą Ukrainy.
Jak poinformował w nocy Walentyn Rezniczenko, szef administracji państwowej na obszarze obwodu dnieprzańskiego, w nocy na ważne węzły kolejowe spadły kierowane rosyjskie rakiety. Uszkodzone zostały linie kolejowe, sieć trakcyjna i stacje transfomatorowe w rejonie Pawłohradskim oraz na węźle kolejowym Synelnykowe, 30 kilometrów na wschód od Dniepra.

Uszkodzenia miały być „poważne” i nie wiadomo, kiedy uda się ponownie uruchomić pociągi. Na szczęście nie zginęli ani pracownicy, ani mieszkańcy budynków, w pobliżu których spadły rakiety.

Na wschodzie trwają zażarte walki o Siewierodonieck, Lisiczańsk i Rubieżne, w których z obu stron wykorzystywana jest ciężka artyleria. Już przed miesiącem z tych miast ewakuowano cywili, do czego walnie przyczyniła się Ukrzaliznycia. Opór Ukraińców jest zawzięty, w czym pomaga im utrzymanie i dbałość o szlaki komunikacyjne, dzięki którym mogą ewakuować rannych i dostarczać na front świeże oddziały, broń, amunicję i żywność. Dlatego węzły transportowe, drogi i mosty są intensywnie bombardowane przez rosyjskich okupantów od kilku dni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony