Partnerzy serwisu:

Silne opady śniegu w Polsce. Utrudnienia na południu Polski

Michał Szymajda 04.02.2023 4,5k

Silne opady śniegu w Polsce. Utrudnienia na południu Polski
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Pomimo opadów śniegu, które zwłaszcza na południu i południowym-zachodzie Polski są silne, linie kolejowe utrzymywane przez PKP Polskie Linie Kolejowe są przejezdne. Chociaż nie obyło się bez problemów. Najbliższa doba również upłynie pod znakiem opadów śniegu. Później będziemy zmagać się z mrozami aż do połowy lutego.
Wyłącznie linia 69 na odcinku Krasnystaw Fabryczny – Rejowiec była około południa nieprzejezdna. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się tam przed znakiem STOP i wjechał wprost pod jadącą luzem lokomotywę PKP Cargo. Obyło się bez rannych.
O poranku były problemy na linii Kraków – Zakopane.

– O godz. 11:50 ruch pociągów na trasie Poronin – Biały Dunajec został wznowiony i pociągi kursują według rozkładu jady. Przyczyną wstrzymania ruchu pociągów była linka z linii wysokiego napięcia, która opadła na sieć trakcyjną oraz pochylone drzewo nad siecią trakcyjną, które oparło się o słup wysokiego napięcia – poinformowała Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK. Kłopoty były też na Dolnym Śląsku.

– Na Dolnym Śląsku w godzinach porannych na kursowanie pociągów wpływ miały drzewa, które znalazły się na torach przez silny wiatr - zmiany w kursowaniu pociągów były na trasach Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój, a także Szklarska Poręba Jakuszyce – Harrachov oraz Lubawka – Kralovec – na tych dwóch trasach przyczyną zmian w kursowaniu były drzewa na torach po stronie czeskiej. Obecnie linie kolejowe na Dolnym Śląsku są przejezdne – dodała rzeczniczka.

Opady śniegu wciąż wpływają na opóźnienia pociągów, które zwłaszcza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce mogą mieć nawet wartości jednogodzinne. Miejmy to na uwadze, planując podróż w ten rejon Polski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony