Partnerzy serwisu:

Siemens zmodernizuje tabor kolei South Western Railway

inf. prasowa 06.12.2017 1k

Siemens zmodernizuje tabor kolei South Western Railway
fot. Siemens
Siemens otrzymał zamówienie na odnowienie taboru kolejowego brytyjskiej spółki kolejowej South Western Railway (SWR). Siemens odnowi istniejąca flotę 172 pociągów Desiro typu Class 444 oraz Class 450, które obecnie kursują na liniach SWR. Kontrakt jest wart ponad 56 milionów euro.
Modernizacja rozpocznie się w grudniu 2017 roku i obejmie całkowity remont wnętrz we wszystkich pociągach. W pociągach zainstalowane zostaną gniazdka zasilające w siedzeniach oraz tablice informacji pasażerskiej, a wnętrza wzbogacą estetyczne wykładziny. Dodatkowo wagony pierwszej klasy zostaną wyposażone w nowe skórzane fotele oraz stoliki z funkcją indukcyjnego ładowania urządzeń elektronicznych. Planuje się, że prace remontowe zostaną ukończone w 2018 roku.

Modernizacja jest częścią większej inwestycji przeprowadzanej przez spółkę SWR, której celem, poza zmianami estetyki i poprawy komfortu jazdy, jest zwiększenie wydajności taboru, częstotliwości kursowania pociągów, wydłużenie składów, skrócenie czasu podróży, poprawa sprzedaży biletów i modernizacja stacji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Siemens będzie przeprowadzała modernizację naszych pociągów. Ta ważna inwestycja w nasz tabor kolejowy będzie oznaczać sporą zmianę dla naszych pasażerów. Od dawna współpracujemy z Siemensem i jestem pewien, że firma dostarczy nam produkt o najwyższej jakości – powiedział Neil Drury, dyrektor techniczny SWR.

– Wielka Brytania jest jednym z naszych podstawowych rynków. Nowe wnętrza pociągów w znaczący sposób przyczynią się do poprawy komfortu podróżowania – mówi Johannes Emmelheinz, szef działu Obsługi Klienta w branży Mobility Siemens AG.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony