Partnerzy serwisu:

Siemens z umową na nowe Vectrony dla PKP Cargo

inf. pras. 28.01.2019 4,1k

Siemens z umową na nowe Vectrony dla PKP Cargo
Fot. Siemens
Siemens Mobility poinformował o podpisaniu kontraktu z PKP Cargo na dostawę 5 lokomotyw Vectron wraz z utrzymaniem. Jego wartość to blisko 112 milionów złotych.
We wrześniu 2015 r. PKP Cargo kupiło 15 lokomotyw Vectron MS z prawem do zakupu kolejnych 5 pojazdów. O planowanym skorzystaniu z przedłużonej opcji informowaliśmy przed tygodniem. Dziś (28 stycznia) podpisano stosowną umowę. – Cieszymy się, że produkt spełnił oczekiwania, a klient zdecydował się na powiększenie swojej floty. Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy, o modułowej konstrukcji, umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach. Dzięki nim PKP Cargo z pewnością może budować przewagę konkurencyjną nie tylko w Polsce, ale i całej Europie – powiedział Krzysztof Celiński, prezes polskiej spółki Siemens Mobility.

– Kupując wielosystemowe lokomotywy Vectron, realizujemy strategię rozwoju Grupy PKP Cargo, której jednym z celów jest zdobycie przez nas pozycji lidera na rynku państw Trójmorza, przez które przebiega europejski korytarz północ-południe. Ten zakup jest również odpowiedzią na potrzeby rynku i dynamicznie rosnącego przewozu intermodalnego, którego roczna procentowa dynamika w ostatnich kilku latach była zawsze dwucyfrowa – stwierdził Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo cytowany w komunikacie.

Pierwsze lokomotywy zostaną przekazane PKP Cargo już w połowie tego roku. W ciągu kilku lat firma Siemens Mobility sprzedała 41 klientom ponad 800 Vectronów. Dostarczone pojazdy pokonały już blisko 170 milionów kilometrów. W naszym kraju Vectrony jeżdżą w barwach PKP Cargo, DB Cargo Polska, a także Lotos Kolej (wydzierżawione od Industrial Division). Łącznie w Polsce zostały zakupione 44 lokomotywy Vectron – informuje Siemens.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony