Partnerzy serwisu:

Siemens z kontraktem serwisowym na 40 pociągów ICE4

inf. pra 19.01.2021 1,1k

Siemens z kontraktem serwisowym na 40 pociągów ICE4
fot. Siemens
Deutsche Bahn (DB) podpisały umowę z Siemens Mobility na serwis 40 pociągów ICE4 serii 412 z opcją na kolejne 50 pociągów.
Jak poinformował Siemens, jest to największy serwisowy kontrakt z DB - Koleje Niemieckie realizowały zazwyczaj serwis pojazdów we własnym zakresie. Prace będą prowadzone od połowy 2021 r. w Centrum testowym w Wegberg-Wildenrath w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. – Jako stały partner serwisowy DB gwarantujemy dostępność i eksploatację floty ICE4 oraz zapewnienie jej trwałej wydajności przez cały cykl życia – powiedział Johannes Emmelheinz, CEO pionu serwisu w Siemens Mobility cytowany w komunikacie.

Jak czytamy, w ramach działań serwisowych Siemens Mobility sprawdzi systemy oraz podzespoły pociągów ICE 4 i przeprowadzi czynności utrzymaniowe zgodnie z planem. Prace obejmą między innymi drzwi, spryskiwacze szyb, sprzęgi, wózki napędowe i toczne, a także pantografy, układy sterowania pociągiem i hamulce. Prace utrzymaniowe we wnętrzu pociągu obejmą systemy sygnalizacji pożaru, systemy informacji pasażerskiej, wyposażenie bistro oraz zaplecze sanitarne. Ponadto zaplanowano wymianę wszystkich zestawów kołowych. Każdy pociąg ICE4 będzie przechodził naprawę po przejechaniu 1,65 mln kilometrów.

Od maja 2011 r. Deutsche Bahn zamówiły łącznie 137 pociągów ICE4 od Siemens Mobility. Do tej pory dostarczono już ponad 65 nowych pociągów. Pierwsze z nich rozpoczęły kursy w 2016 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony