Partnerzy serwisu:

Siemens rozwija współpracę z Newagiem – dostarczy do 100 urządzeń pokładowych ETCS

inf. pras. 26.06.2018 2,8k

Siemens rozwija współpracę z Newagiem – dostarczy do 100 urządzeń pokładowych ETCS
fot. Siemens
Siemens i Newag podpisały umowę ramową na dostawę do 100 urządzeń pokładowych ETCS do pojazdów nowosądeckiego producenta. Nowe produkty będą zgodne z najnowszymi wymogami w zakresie ETCS poziomu 2 wzorca 3, które od początku 2019 r. będą obowiązywać na polskim rynku kolejowym. Jest to kolejna umowa ramowa obu firm związana z dostawą urządzeń pokładowych – informuje Siemens.
Z początkiem czerwca 2017 r. wszystkie nowe pojazdy kolejowe w Polsce muszą być wyposażone w urządzenia pokładowe zgodne z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem (ETCS). Celem tych działań jest zwiększenie interoperacyjności pomiędzy urządzeniami przytorowymi i pokładowymi różnych interesariuszy kolejowych, a w konsekwencji upłynnienie ruchu kolejowego w całej Europie.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom rynkowym i regulacjom europejskim firma Newag zabudowuje na swoich lokomotywach i elektrycznych zespołach trakcyjnych urządzenia pokładowe Trainguard produkowane przez Siemensa. Od 2016 r. Siemens dostarczył wyposażenie dla blisko 100 pojazdów Newagu. 18 czerwca 2018 r. została podpisana kolejna umowa przewidująca dostawę kolejnych 100 urządzeń pokładowych ETCS.

– Od kilku lat z sukcesem rozwijamy współpracę z Newagiem, zarówno w zakresie wspólnej budowy pojazdów Inspiro do Warszawy i Sofii, ale także w obszarze urządzeń pokładowych ETCS. Cieszymy się, że firma stawia na wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają tworzyć przewagę konkurencyjną i odpowiadać na wyzwania europejskiego rynku kolejowego – mówi Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemens Polska.

– Urządzenia pokładowe Siemensa są kompaktowe oraz praktycznie bezobsługowe w procesie eksploatacji. Cieszymy się, że ponownie zostaliśmy wybrani jako dostawca zapewniający sprawną realizację bardzo wymagających projektów, szczególnie pod kątem harmonogramów. Instalowany w pojazdach system Siemens Trainguard 200 spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa i jest zgodny zarówno z TSI jak i najnowszymi wymogami w zakresie ETCS poziomu 2 wzorca 3, które od początku 2019 r. będą obowiązywać na polskim rynku kolejowym – powiedział Radosław Oblizajek, kierownik rozwoju biznesu urządzeń pokładowych, pionu automatyki kolejowej, branży Mobility w Siemens Polska.

Umowa obowiązuje do końca 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony