Partnerzy serwisu:

Siemens rozszerza kontrakt z Newagiem na dostawę urządzeń pokładowych ETCS

inf. pras. 02.07.2019 3,1k

Siemens rozszerza kontrakt z Newagiem na dostawę urządzeń pokładowych ETCS
fot. Siemens
Siemens Mobility oraz Newag podpisały aneks do umowy ramowej na dostawę do 100 dodatkowych urządzeń pokładowych ETCS do pojazdów nowosądeckiego producenta. Nowe systemy będą instalowane m.in. na lokomotywach Dragon 2 z dopuszczeniem zarówno na polskim, jak i części rynków europejskich. Jest to rozszerzenie umowy ramowej obu firm związanej z dostawą urządzeń pokładowych.
Od 2016 r. firma Siemens Mobility dostarczyła blisko 200 urządzeń pokładowych Trainguard ETCS do lokomotyw i elektrycznych zespołów trakcyjnych nowosądeckiego producenta. Firmy podpisały aneks do obowiązującej umowy rozszerzając dostawę o kolejne 100 sztuk. Dostarczane rozwiązania Siemensa są zgodne z najnowszymi regulacjami europejskimi w zakresie ETCS poziomu 2 wzorca 3.

– Newag stawia na wysoce zaawansowane technologiczne rozwiązania, które tworzą jej przewagę konkurencyjną na europejskim rynku kolejowym. Cieszymy się na kolejne lata wspólnych działań – mówi Krzysztof Celiński, prezes spółki Siemens Mobility cytowany w komunikacie. – Siemens jest naszym sprawdzonym partnerem w wielu projektach. Zawierany aneks prowadzi do unifikacji pokładowej części systemów ETCS zabudowywanych w naszych pojazdach, tym samym redukując czas niezbędny na ich pełną implementację – dodaje Józef Michalik, wiceprezes Neawgu.

– Urządzenia pokładowe Siemensa są kompaktowe, oraz praktycznie bezobsługowe w procesie eksploatacji. Cieszymy się, że Newag ponownie obdarzył nas zaufaniem i będziemy wspólnie realizować bardzo wymagające projekty zabudowy systemów ETCS. Dotyczy to pojazdów dopuszczonych do eksploatacji nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Posiadamy duże doświadczenie w integracji ETCS z poszczególnymi krajowymi systemami bezpieczeństwa, które chętnie wykorzystamy we współpracy z naszym partnerem – powiedział Radosław Oblizajek, kierownik rozwoju biznesu urządzeń pokładowych, pionu automatyki kolejowej w Siemens Mobility Sp. z o.o.

Aneks przedłuża okres obowiązywania umowy do końca 2023 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony