Partnerzy serwisu:

Siemens kupuje MRX Technologies

inf. prasowa 26.06.2017 1,1k

Siemens kupuje MRX Technologies
fot. Siemens
Siemens zakupił grupę MRX Technologies z siedzibą w Perth w Australii, realizując swoją strategię rozwoju cyfrowej obsługi technicznej. Grupa MRX Technologies działa na rynku od 1996 roku i oferuje swoje usługi producentom oraz operatorom systemów kolejowych.
Firma ma bogate portfolio w zakresie cyfrowego monitoringu taboru i infrastruktury kolejowej. Dostarcza szczegółowych danych pomiarowych wykorzystywanych do optymalizacji kosztów utrzymania systemów obsługi technicznej.

Pozyskana firma będzie działać jako niezależna spółka w ramach branży Mobility Siemensa. Finalizacja transakcji nastąpi najprawdopodobniej na początku lipca tego roku. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać danych finansowych tej transakcji.

– Dla Siemensa bardzo ważna jest analiza stanu urządzeń oraz konserwacja zapobiegawcza. Monitoring cyfrowy komponentów oraz systemów połączony z analizą dużej ilości danych pozwala na wykrycie źródeł potencjalnych problemów we wczesnym stadium ich rozwoju. Dzięki współpracy z grupą MRX Technologies, zyskujemy bardzo kompetentnego partnera, który jest w stanie zebrać bardzo szeroki zakres danych na temat systemów kolejowych, które następnie posłużą jako punkt wyjścia dla naszego centralnego systemu diagnostycznego – wyjaśnia Johannes Emmelheinz z Siemens AG.

– Naszym celem jest oferowanie jeszcze sprawniejszych systemów. Łączymy cyfryzację odpowiednich danych z systemem analizy danych Siemensa, tworząc wyjątkową ofertę na rynku. Razem poprowadzimy branżę kolejową ku cyfrowej przyszłości – powiedział Jim Blair, udziałowiec oraz dyrektor wykonawczy w MRZ Technologies.

Bezawaryjne utrzymanie ruchu taboru kolejowego i infrastruktury oraz konserwacja zapobiegawcza nabiera na znaczeniu. Obecnie operatorzy żądają stuprocentowej sprawności taboru i infrastruktury ponieważ awarie są kosztowne i powodują opóźnienia, co skutkuje niezadowoleniem pasażerów, klientów i kontrahentów. Spółki kolejowe coraz bardziej przenoszą odpowiedzialność za utrzymanie ruchu na producentów taboru kolejowego. W wyniku tego, zamówienia na nowe pociągi i lokomotywy są często łączone z kontraktami na długoterminowy serwis.

Siemens jest wiodącą firmą w branży kolejowej oferującą usługi z jednego źródła. Jest pierwszą firmą tego typu ze swoim własnym Centrum Analizy Danych znajdującym się w Monachium, które nieustannie zbiera i analizuje olbrzymie ilości danych na temat taborów kolejowych, torowisk i infrastruktury. Na podstawie uzyskanych wyników można przewidywać awarię i zlecać inspekcje lub naprawy techniczne do zakładów Siemensa oraz poszczególnych operatorów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony