Partnerzy serwisu:

Siemens pokaże lokomotywę Vectron Dual Mode na targach Innotrans 2018

inf. prasowe 28.08.2018 3k

Siemens pokaże lokomotywę Vectron Dual Mode na targach Innotrans 2018
Siemens Duo Modefot. Siemens
Siemens Mobility zaprezentuje nową lokomotywę Vectron Dual Mode na nadchodzących targach Innotrans 2018 w Berlinie.
Pojazd o podwójnym trybie zasilania może korzystać zarówno z napędu z silnikiem diesla, jak i napędu elektrycznego. Na zelektryfikowanych odcinkach linii nowe lokomotywy są zasilane prądem elektrycznym, co pozwala oszczędzać paliwo i zmniejszyć koszty utrzymania. Lokomotywę można przełączać na tryb zasilania silnikiem diesla na niezelektryfikowanych odcinkach. Dzięki koncepcji Dual Mode, operatorzy zwiększają swój wkład w ochronę środowiska przez cały cykl życia lokomotywy. Pojazd został zaprojektowany dla transportu towarowego i można będzie ją zamówić od końca września 2018 r.

– Tryb Vectron Dual Mode łączy w sobie najlepsze cechy z dwóch dziedzin: jest wyposażona zarówno w potężny silnik diesla, jak również w napęd elektryczny. Tam, gdzie jest napowietrzna sieć trakcyjna, lokomotywa pracuje cicho bez emisji, oszczędzając koszty paliwa i utrzymania. Tryb Dual Vectron to zrównoważona, przyjazna dla środowiska i efektywna kosztowo alternatywa do konwencjonalnych lokomotyw – mówi Sabrina Soussan, CEO w Siemens Mobility.

Sieć kolejowa w Niemczech jest obecnie zelektryfikowana w około 60 procentach, a nowe lokomotywy z Siemens Mobility mogą również działać pomiędzy zelektryfikowanymi odcinkami, eliminując potrzebę zmiany lokomotywy. Pozwala to aglomeracjom i metropoliom, gdzie często sieci kolejowe są zelektryfikowane, na redukcję emisji.

Tryb Vectron Dual Mode opiera się na sprawdzonych podzespołach Vectron. Nowa lokomotywa została zbudowana na tor 1 435 mm i waży 90 ton. Lokomotywa ta jest przeznaczona do pracy w systemie zasilania elektrycznego AC 15 kV i wyposażona jest w niemiecki system zabezpieczenia pociągów PZB. Bez względu na jej tryb pracy, lokomotywa rozwija moc o wartości 2000 kW na powierzchni tocznej koła. Zbiornik oleju napędowego Vectron mieści 2500 litrów paliwa. Prędkość lokomotywy to 160 km/h.

Siemens Mobility zaprezentuje Vectron Dual Mode na targach InnoTrans 2018. Wszystkie rozwiązania firmy dla transportu kolejowego można będzie zobaczyć w hali 4,2 na stoisku 201/202 jak i na ekspozycji zewnętrznej O420.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony