Partnerzy serwisu:

Siemens podpisał pierwszy kontrakt na dostawę lokomotyw Smartron

inf. pras. 28.06.2018 4

Siemens podpisał pierwszy kontrakt na dostawę lokomotyw Smartron
Siemens Smartonfot. Siemens
Spółka Eisenbahngesellschaft Potsdam mbH (EGP) złożyła zamówienie na trzy lokomotywy Smartron. Nowy pojazd Siemensa łączy zalety standardowego produktu z rozwiązaniami opartymi na sprawdzonej platformie Vectrona. Z założenia Smartron jest dedykowany to transportu towarowego na terenie Niemiec i charakteryzuje się niedrogą obsługą i dużą niezawodnością.
– Podczas jazd testowych, parametry techniczne lokomotywy okazały się przekonywające. Istotne okazały się także intuicyjna obsługa, nieskomplikowana procedura zamawiania oraz satysfakcjonujące terminy dostaw – powiedział Mathias Tenisson, prezes EGP. Spółka EGP zdecydowała się na rozwiązania finansowe oferowane przez Dział Finansowy w Siemensie (Siemens Financial Services). 

– Premiera Smartrona miała miejsce w marcu tego roku. To, że udało się nam zdobyć pierwsze zamówienie pokazuje, że mamy bardzo atrakcyjny produkt w naszej ofercie. Nowy Smartron jest mocną i niezawodną lokomotywą, skonfigurowaną do zdefiniowanych zadań – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility Division.

Konstrukcja Smartrona oparta jest na sprawdzonych komponentach z Vectrona. Nowa lokomotywa charakteryzuje się mocą maksymalną 5.600 kW i osiąga maksymalną prędkość 140 km/h. Siemens będzie prezentował Smartrona podczas międzynarodowych targów InnoTrans 2018 w Berlinie. 

Dostawa pierwszych lokomotyw planowana jest na początek 2019 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony