Partnerzy serwisu:

Siemens podpisał pierwszy kontrakt na dostawę lokomotyw Smartron

inf. pras. 28.06.2018 2,1k

Siemens podpisał pierwszy kontrakt na dostawę lokomotyw Smartron
Siemens Smartonfot. Siemens
Spółka Eisenbahngesellschaft Potsdam mbH (EGP) złożyła zamówienie na trzy lokomotywy Smartron. Nowy pojazd Siemensa łączy zalety standardowego produktu z rozwiązaniami opartymi na sprawdzonej platformie Vectrona. Z założenia Smartron jest dedykowany to transportu towarowego na terenie Niemiec i charakteryzuje się niedrogą obsługą i dużą niezawodnością.
– Podczas jazd testowych, parametry techniczne lokomotywy okazały się przekonywające. Istotne okazały się także intuicyjna obsługa, nieskomplikowana procedura zamawiania oraz satysfakcjonujące terminy dostaw – powiedział Mathias Tenisson, prezes EGP. Spółka EGP zdecydowała się na rozwiązania finansowe oferowane przez Dział Finansowy w Siemensie (Siemens Financial Services). 

– Premiera Smartrona miała miejsce w marcu tego roku. To, że udało się nam zdobyć pierwsze zamówienie pokazuje, że mamy bardzo atrakcyjny produkt w naszej ofercie. Nowy Smartron jest mocną i niezawodną lokomotywą, skonfigurowaną do zdefiniowanych zadań – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility Division.

Konstrukcja Smartrona oparta jest na sprawdzonych komponentach z Vectrona. Nowa lokomotywa charakteryzuje się mocą maksymalną 5.600 kW i osiąga maksymalną prędkość 140 km/h. Siemens będzie prezentował Smartrona podczas międzynarodowych targów InnoTrans 2018 w Berlinie. 

Dostawa pierwszych lokomotyw planowana jest na początek 2019 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony