Partnerzy serwisu:

Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie

inf. pras., oprac. ms 11.09.2018 2,6k

arrow
arrow
Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie
fot. Siemens Mobility
Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie
Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie
Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie
Siemens otwiera bazę dla pociagów RRX. Papierowej dokumentacji nie będzie
Firma Siemens Mobility oficjalnie otworzyła nową bazę serwisową dla pociągów Desiro HC, które będą jeździć w ramach siatki połączeń Rhine Ruhr Express (RRX). W przyszłości, 75 pracowników z Kolejowego Centrum Serwisowego w Dortmund-Eving będzie prowadziło prace naprawcze i konserwacyjne dla 82 elektrycznych zespołów trakcyjnych RRX Desiro HC przez okres 32 lat. Dzięki zdigitalizowaniu procesów, projekt zapewnia dostępność przekraczającą 99%.
– W następnych latach będziemy tworzyć lepsze warunki przejazdu dla około 2,7 miliona pasażerów korzystających codziennie z szybkiej kolei miejskiej. Oczekujemy, że nowy obiekt w Dortmundzie znacząco zwiększy dostępność nowych składów – powiedział Martin Husmann, szef Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR)

– Dzięki digitalizacji serwisu i prac naprawczych składy RRE będą w pełni dostępne do służby. Wyposażyliśmy Kolejowe Centrum Serwisowe oraz pociągi w najnowsze systemy diagnostyczne, które pozwalają nam wykryć wszelkie nieprawidłowości zanim awaria unieruchomi pociąg – dodała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

W tym celu spółka Siemens Mobility położyła około 5.5 kilometra torów na terenach byłej stacji rozrządowej w Dortmund-Eving i zbudowała sześciotorowy warsztat, trzypiętrowy magazyn, budynki socjalne, portiernię, zewnętrzny skład części oraz budynki mieszczące myjnię. Wszelkie prace odbywają się bez użycia dokumentów w formie papierowej. Pracownicy otrzymują zadania, oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące mających nastąpić napraw na tabletach. Dzięki licznym czujnikom pociągi nieustannie dostarczają zajezdni danych na temat ich statusu również podczas prac naprawczych i konserwacyjnych.

Wykryć usterkę, zanim się pojawi

Każdy elektryczny zespół trakcyjny generuje od jednego do czterech miliardów jednostek danych w ciągu roku. Dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów, pracownicy Siemens Mobility analizują dane pod kątem krytycznych komponentów pociągu. Głównym zadaniem jest wykrycie wszelkich odchyłek od normy w celu obliczenia przewidywanych błędów, a następnie przekazanie zaleceń mechanikom w warsztacie, tak aby wykonywali planowane prace serwisowe lub inne czynności, które będą zapobiegały awariom.

Dzięki tym informacjom, wszelkie prace mogą być planowane i organizowane zanim pociąg dojedzie do zajezdni. W ten sposób niezbędne części zamienne mogą być przygotowywane przed rozpoczęciem prac serwisowych, a praca mechaników koordynowana w sposób optymalny. Taka strategia sprawia, że pociąg spędza tak mało czasu w serwisie, jak to jest tylko możliwe.

Części można sobie wydrukować

Centrum serwisowe RRX jest również wyposażone w najnowszy system kontroli pojazdu (AVI), który został zastosowany w praktyce po raz pierwszy w Niemczech. Kiedy pociąg wjeżdża na teren zajezdni, mija specjalną bramkę AVI, gdzie koła, osie oraz powierzchnie toczne kół w każdym wagonie są sprawdzane za pomocą nowoczesnej technologii laserowej. Dane są bezpośrednio kierowane do systemu zarządzania danymi, gdzie zostają przetworzone. Dodatkowo zajezdnia wyposażona jest w wysoce wydajną drukarkę 3D, która szybko i bezpośrednio produkuje wszelkie plastikowe części, które w przeciwnym wypadku nie byłyby dostępne w tak krótkim czasie i za tak niską cenę.

W marcu 2015 roku, związek przewoźników miejskich, biorących udział w nowym projekcie RRX, zlecił Siemens Mobility dostawę 82 elektrycznych zespołów trakcyjny Desiro HC oraz obsługę i prace konserwacyjne na okres 32 lat. Zamówienie, warte ponad 1.7 miliarda euro jest największym kontraktem, jaki dotąd został zlecony spółce Siemens w sektorze kolei regionalnych w Niemczech.

Pociąg RRX będzie jednym z ośmiu pojazdów prezentowanych podczas targów InnoTrans 2018 w Berlinie. Oprócz niego zostaną zaprezentowane m.in. tramwaj Avenio M dla Ulm, metro Inspiro dla Sofii, Cityval dla Rennes, pojazdy Desiro dla City Moorgate w Londynie oraz dla ÖBB, a także lokomotywa Vectron MS, Smatron oraz Vectron Dual Mode. W czasie trwania targów w Poczdamie odbędą się także testy pierwszego na świecie autonomicznego tramwaju.

"Rynek Kolejowy" pisał o pociągach Desiro HC dla RRX. Można o nich przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony