Partnerzy serwisu:

Siemens: Nie podpisaliśmy deklaracji bojkotu Izraela

Łukasz Malinowski 06.02.2023 1,3k

Siemens: Nie podpisaliśmy deklaracji bojkotu Izraela
zdjęcie ilustracyjnefot. Siemens Mobility
Siemens dementuje doniesienia radia Südwestrundfunk o tym, że przy zawieraniu umowy na dostawę składów dużych prędkości dla Kolei Tureckich (TCDD) doszło do podpisania deklaracji bojkotu Izraela.
Pierwszy Velaro Turkey został zamówiony w 2013 roku i wszedł do obsługi pasażerów między Ankarą a Konyą w maju 2015 roku. W tym samym czasie TCDD podpisało drugi kontrakt z Siemensem na sześć ośmiowagonowych pociągów dużych prędkości. Ostatnich dwanaście ośmiowagonowych pociągów Velaro TR zostało zamówionych w 2018 i 2019 roku. Od czerwca 2021 r. cała flota licząca łącznie 19 pociągów jest wykorzystywana przez Koleje Tureckie.

Niemieckie radio Südwestrundfunk poinformowało kilka dni temu o tym, że w umowie była uzależniona od podpisania przez Siemens deklaracji bojkotu Izraela. Deklaracja taka miała być wymagana przez Saudi Islamic Development Bank, które udzielało pożyczki niezbędnej do realizacji zakupu. Zdaniem radia Siemens miał obejść ten wymóg realizując całą procedurę przez turecką spółkę zależną i w oparciu o przepisy obowiązujące w tym kraju.

Podpisywanie deklaracji bojkotu Izraela, czyli zobowiązania do nieprowadzenia interesów w tym państwie, jest wymagane przez państwa arabskie i ma służyć wywarciu presji ekonomicznej na to państwo. „Ani Siemens AG, ani Siemens Turcja nie podpisały w 2018 r. deklaracji bojkotu w związku z udzieleniem zamówienia na pociągi dużych prędkości” – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez biuro prasowe Siemens AG.

Spółka dodaje, że w trakcie działalności biznesowej Siemens AG ściśle przestrzega wszystkich krajowych i międzynarodowych przepisów i regulacji. „Od około 60 lat działamy w Izraelu w różnych obszarach biznesowych i jesteśmy tam głęboko zakorzenieni” – podkreśla firma.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony