Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility z certyfikatem bezpieczeństwa cyfrowego taboru wydawanym przez TÜV

inf. pras. 16.10.2019 0

Siemens Mobility z certyfikatem bezpieczeństwa cyfrowego taboru wydawanym przez TÜV
fot. Siemens Mobility
Firma Siemens Mobility otrzymał certyfikat od organizacji TÜV SÜD poświadczający, że firma spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa cyfrowego, IEC 62443. Certyfikat potwierdza, że systemy sterowania i kontroli pociągów dużych prędkości, pociągów regionalnych, pociągów metra, tramwajów, lokomotyw, podzespołów oraz rozwiązań z zakresu infrastruktury torowej są odpowiednio zabezpieczone przed cyberatakami - podał producent.
- Razem z certyfikatem, dajemy naszym klientom oraz władzom gwarancję, że systemy cyfrowe naszych pociągów oraz infrastruktury torowej są chronione przed zakłóceniami oraz atakami i spełniają wszelkie uwarunkowania prawne. Bezpieczeństwo to podstawa gwarantująca dostępność naszych pociągów- powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Jak podaje producent. przez ostatnie pięć lat, rozwijający się dział taboru kolejowego w spółce Siemens Mobility był poddawany bardzo dokładnej analizie ryzyka oraz bezpieczeństwa cyfrowego i podjęto szereg działań mających na celu dopasowanie kontroli ryzyka dla każdego nowego projektu. Wysoce rygorystyczny proces został wdrożony w firmie w ponad stu projektach. Niemiecka ustawa o bezpieczeństwie IT, która weszła w życie w lipcu 2015 roku oraz ustawa o ochronie krytycznej infrastruktury Kritis z roku 2016 i inne dokumenty prawne, takie jak europejska ustawa o bezpieczeństwie cyfrowym wymagają odpowiednich standardów w kolejnictwie.

Siemens Mobility zapewnia, że "podchodzi kompleksowo do bezpieczeństwa IT w całym łańcuchu dostaw". Firma chwali się posiadaniem systemów bezpieczeństwa dla krytycznych i nie-krytycznych systemów kontroli i sterowania, informacji pasażerskiej, Internetu dla pasażerów oraz chmury do przesyłu informacji między pociągami i Sieciowym Centrum Operacyjnym. - Tak całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa pozwoliło firmie uzyskać certyfikat IEC 62443 obejmujący największy na świecie zakres zagadnień - czytamy w informacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony