Partnerzy serwisu:

Smartron Siemensa wchodzi na nowe rynki

inf. pras. 03.09.2019 1,8k

arrow
arrow
Smartron Siemensa wchodzi na nowe rynki
fot. Siemens Mobility
Smartron Siemensa wchodzi na nowe rynki
Smartron Siemensa wchodzi na nowe rynki
Smartron Siemensa wchodzi na nowe rynki
Siemens Mobility wprowadził lokomotywy Smartron na rynki w Bułgarii i Rumunii. Lokomotywa jest dostępna wyłącznie w standardowej wersji, co ma zapewnić niższe koszty utrzymania i wysoką niezawodność.
- Smartron to mocna i wysoce niezawodna lokomotywa zaprojektowana do wykonywania ściśle określonych zadań, co sprawia, że proces zakupu lokomotywy jest bardzo prosty. Przewoźnicy w Bułgarii i Rumunii mogą teraz również korzystać z naszego modelu – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility cytowana w komunikacie.

Lokomotywa Smartron jest dostępna na niemieckim rynku od marca 2018 roku. Konstrukcja w dużej mierze opiera się na sprawdzonym modelu Vectron, który wykazał się wysoką niezawodnością po pokonaniu ponad 220 milionów kilometrów tras. Smartron ma rozstaw osi 1.435 metra i waży około 83 ton. W ciągu 1,5 roku zostało sprzedanych kilkadziesiąt sztuk lokomotywy Smartron dla kilku przewoźników niemieckich.

Wraz z homologacją na rynek bułgarski i rumuński pojawiły się także pierwsze zamówienia na nowych rynkach. Przewoźnik E-P Rail podpisał umowę na zakup czterech lokomotyw Smartron na trasy w Rumunii, a spółka PIMK z Bułgarii zamówiła trzy sztuki. Homologacja pierwszego Smartrona na rynek bułgarski została już przyznana.

Smartrony dla Bułgarii i Rumunii działają w systemie 25 kV i są wyposażone w automatyczny system kontroli pociągu PZB. Lokomotywa będzie dostarczana w standardowym niebieskim kolorze ‘Capri Blue’. Dostawa lokomotyw planowana jest w 2021 r. - podaje producent.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony