Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility w programie UTK Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym

inf. pras 26.06.2020 306

Siemens Mobility w programie UTK Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym
Fot. Siemens Mobility
Firma Siemens Mobility dołączyła do inicjatywy Urzędu Transportu Kolejowego, podpisując deklarację Kultury Bezpieczeństwa w Transporcie. Program UTK został stworzony z myślą o wszystkich uczestnikach rynku kolejowego i ma na celu promowanie aktywności podnoszących poziomu bezpieczeństwa w tym obszarze. Dotychczas podpisało ją ponad 200 instytucji.
W ramach programu UTK podejmuje szereg działań edukacyjnych m.in. organizując spotkanie sygnatariuszy i praktyków – Forum Kultury Bezpieczeństwa, wydając biuletyn – Magazyn Kultury Bezpieczeństwa oraz nagradzając najlepsze realizacje i aktywności w organizowanym Konkursie Kultury Bezpieczeństwa.

Podpisanie deklaracji przez Siemens Mobility to z jednej strony symboliczny krok i zobowiązanie firmy do dalszej dbałości o bezpieczeństwo na kolejach, ale także element strategii umożliwiającej realizację wymagań obowiązującej w branży kolejowej. Jej bezpośrednim wyrazem jest rozpoczęcie przez polski oddział Siemens Mobility procesu certyfikacji ECM (Enitity in Charge of Maintanance) w zakresie serwisu lokomotyw.

Uzyskanie certyfikatu ECM przez firmę jest planowane na pierwszy kwartał 2021, na 1,5 roku przed obowiązkowym terminem dostosowania się do regulacji. Posiadanie takiego certyfikatu jest potwierdzeniem, że dany podmiot spełnia wszystkie unijne wymogi formalne i techniczne dotyczące utrzymania taboru, włącznie z lokomotywami.

Wraz z Siemens Mobility deklarację UTK Kultury Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym podpisało już m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych, Komendant Główny Policji, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz zarządcy infrastruktury kolejowej, przewoźnicy, użytkownicy bocznic kolejowych, a także jednostki naukowe, badawcze i certyfikujące.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony