Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility rozpoczyna współpracę z Politechniką Krakowską

Siemens Mobility 06.12.2019 46

Siemens Mobility rozpoczyna współpracę z Politechniką Krakowską
Fot. Politechnika Krakowska
Siemens Mobility podpisał umowę z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej o współpracy w obszarze naukowym i dydaktycznym. Firma objęła m.in. patronat nad nowym kierunkiem studiów: Inżynieria Środków Transportu oferowanym na Wydziale Mechanicznym tej uczelni.
Współpraca dydaktyczna obejmie bardzo szeroki obszar działalności firmy, a zwłaszcza problematyki istotnej dla kierunku: przemysłu kolejowego w zakresie innowacyjnych technologii wytwarzania i eksploatacji środków transportu, inteligentnych systemów transportowych i rozwiązań w zakresie mobilności, zintegrowanych rozwiązań dla transportu i logistyki.

Jednostką odpowiedzialną za współpracę ze strony Politechniki jest Instytut Pojazdów Szynowych PK, który od 2017 roku z wielkimi sukcesami realizuje bardzo rozbudowaną współpracę w zakresie studiów w systemie dualnym o specjalności: Inżynieria Pojazdów Szynowych z Grupą NEWAG oraz firmami i instytucjami transportu szynowego: KNORR-BREMSE, Medcom, MPK Kraków, UTK, IK czy PKP Intercity.

– Patronat kierunku przez firmę Siemens Mobility oraz współpraca badawczo-dydaktyczna uczelni i wiodących przedsiębiorstw branżowych są odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się sektor transportu kolejowego oraz idące za tym zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę inżynierską w tej branży – powiedział dr hab. inż. Maciej Szkoda prof. PK, dyrektor Instytutu Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej

– Cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z Politechniką Krakowską. To kolejna po Politechnice Warszawskiej uczelnia, z którą nasza firma aktywnie działa w zakresie rozwoju i transferu wiedzy na temat nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań dla transportu drogowego i kolejowego– powiedział Krzysztof Celiński, Prezes Zarządu Siemens Mobility.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony