Partnerzy serwisu:

Siemens ma duże zamówienie - 65 lokomotyw dla Akiem

inf. pras. Siemens Mobility 31.08.2022 1k

Siemens ma duże zamówienie - 65 lokomotyw dla Akiem
fot. Siemens Mobility Sp. z o.o.
Pool taborowy Akiem zamówił 65 lokomotyw Vectron AC i Vectron MS od Siemens Mobility. 
Zamówienie zostało złożone w ramach umowy ramowej na zakup lokomotyw, która została podpisana w grudniu 2021 roku. Pierwsze lokomotywy z tego naboru mają być dostarczone w połowie 2024 roku. Wcześniej Akiem zamówił 20 lokomotyw Vectron od Siemens Mobility w grudniu ubiegłego roku.

Dostawa obejmuje lokomotywy o prędkości maksymalnej 230 km/h. - Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że Vectron, ze swoją unikalną modułową konstrukcją, będzie miał znaczący wkład we flocie Akiem w transgraniczne europejskie usługi towarowe i pasażerskie. Dzięki temu zamówieniu osiągnęliśmy również kamień milowy w postaci 1500 sprzedanych Vectronów: wyraźny dowód na zadowolenie klienta - powiedział Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility cytowany w komunikacie.

Zamówione lokomotywy mają maksymalną moc 6,4 megawatów i mogą być dostarczone z prędkością maksymalną 200 lub 230 km/h. Mogą być wykorzystywane do transgranicznych przewozów towarowych, jak również do szybkiej obsługi pasażerów w wielu krajach europejskich.

- Jesteśmy zachwyceni, że zwiększamy naszą flotę lokomotyw Vectron. Cieszymy się, że możemy zaoferować operatorom pasażerskim i towarowym w całej Europie flotę, której potrzebują jako zrównoważonej i niezawodnej usługi. Jesteśmy przekonani, że 85 Vectronów zamówionych przez Akiem od grudnia spełni oczekiwania naszych klientów - powiedział Fabien Rochefort, prezes Akiem Group.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony