Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility na drodze do wprowadzenia kolei dużych prędkości w Egipcie

Michał Szymajda 15.01.2021 1,3k

Siemens Mobility na drodze do wprowadzenia kolei dużych prędkości w Egipcie
wiz. Siemens Mobility
National Authority for Tunnels – organ rządowy Ministerstwa Transportu Egiptu, oraz Siemens Mobility podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding) wraz z lokalnymi firmami Orascom Construction S.A.E. oraz The Arab Contractors na zaprojektowanie, instalację i uruchomienie pierwszego w Egipcie systemu szybkiego transportu kolejowego.
Umowa obejmuje system kolei o długości 1000 km, z czego pierwsza to 460-kilometrowa linia dużych prędkości o wartości ok. 3 mld dolarów.

– Jesteśmy zaszczyceni z rozszerzenia naszego pełnego zaufania partnerstwa z Egiptem. Budując system kolei o wysokiej wydajności dla tego kraju, będziemy wspierać Egipcjan za pomocą czystego i niezawodnego transportu – powiedział Joe Kaeser, prezes Siemens AG.

– Cieszymy się, że Ministerstwo Transportu chce nam zaufać w realizacji tego ważnego projektu. Tworzymy zintegrowany i najnowocześniejszy system kolei dużych prędkości, który zapewni impuls technologiczny w kraju i stworzy lokalne miejsca pracy. System znacznie poprawi wrażenia pasażerów i skróci czas podróży milionów Egipcjan – powiedział Michael Peter, dyrektor generalny Siemens Mobility.

Pierwsza linia dużych prędkości o długości 460 km połączy miasta El-Alamein na Morzu Śródziemnym z El Sokhna nad Morzem Czerwonym, jednocześnie przechodząc przez nową stolicę administracyjną kraju. Linia będzie również funkcjonowała do celów transportu towarowego, co dodatkowo wpłynie na wzrost gospodarczy regionu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony