Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla ÖBB

inf. pras. 13.03.2019 1,3k

Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla ÖBB
Austriackie koleje federalne (ÖBB) złożyły zamówienie na dodatkowe 24 elektryczne zespoły trakcyjne z platformy Desiro. Dostawa trójczłonowych pociągów Desiro ML „Cityjet” rozpocznie się latem 2020 roku. Pojazdy będą użytkowane jako pociągi regionalne (S-Bahn) we wschodniej części Austrii. Łącznie flota ÖBB to aż 189 pociągów Desiro.
– Cityjet gwarantuje wygodę podróży na terenie Austrii. Zestawy są elastyczne w konfiguracji, co skutkuje mnogością zastosowań. Desiro ML można, na przykład, dostosować do technologii hybrydowej i używać w przyszłości na liniach niezelektryfikowanych. To rozwiązanie zostało zaprezentowane na zeszłorocznych targach InnoTrans w Berlinie – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Nowe pociągi Desiro ML „Cityjet” mają 75 metrów długości oraz poruszają się z maksymalną prędkością 160 km/h. Pojazdy oferują aż o 22% więcej miejsc niż wcześniejsze pojazdy Desiro. Każde miejsce siedzące jest wyposażone w lampkę do czytania, elektryczne gniazdko oraz składany stolik. Miejsca są regulowane, posiadają ergonomiczne podłokietniki i zagłówki.

Nowe pociągi mają też bardzo szerokie wejścia i przejścia, wyciszoną podłogę oraz bardzo kontrastowe kolory dla niedowidzących pasażerów. Wygodne niskopodłogowe wejścia gwarantują bezproblemowy dostęp do przedziałów bez konieczności stosowania ramp na stacjach o peronach na wysokości 550 mm nawet dla wózków inwalidzkich i pasażerów z wózkami dziecięcymi oraz rowerzystów. Dla stacji z niższymi peronami stosuje się wysuwane stopnie i podnoszone platformy. Pociągi S-Bahn mają po sześć wejść po każdej stronie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony