Partnerzy serwisu:

Siemens umożliwi otwieranie klamek w pociągach RŻD łokciem

inf. pras. 07.04.2020 118

arrow
arrow
Siemens umożliwi otwieranie klamek w pociągach RŻD łokciem
fot. Siemens Mobility
Siemens umożliwi otwieranie klamek w pociągach RŻD łokciem
Siemens umożliwi otwieranie klamek w pociągach RŻD łokciem
Koleje Rosyjskie (RZD) testują obecnie 36 dodatków do klamek dostarczonych przez Siemens Mobility, m.in. do drzwi toalet i kabin maszynistów w pociągach. Powstały one w technologii druku 3D. Dodatkowe elementy montowane na klamkach umożliwiają otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem zamiast dłoni, a tym samym zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków lub wirusa, takiego jak Covid-19.
Firma Siemens Mobility zainstalowała już prototypy rozwiązań 3D na klamkach w kilku pociągach Desiro obsługiwanych przez rosyjskie koleje w rejonie Moskwy. Części są wytwarzane za pomocą wytwarzania przyrostowego i mogą być dostarczane na żądanie. Planowane jest wdrożenie w kolejnych pociągach, m.in. dużych prędkości Velaro.

Drukarki 3D są używane w zajezdniach serwisowych firmy Moskwie i Petersburgu do utrzymania m.in. pociągów aglomeracyjnych Desiro oraz szybkich pociągów Velaro. Celem jest dalsza optymalizacja transportu kolejowego za pomocą wytwarzania przyrostowego i cyfrowego spisu oryginalnych elementów pociągów oraz uproszczenie wymiany i produkcji części zamiennych do pociągów. Zmniejsza to czas i koszty produkcji oraz zapotrzebowanie na części zamienne.

– Druk 3D daje nam swobodę samodzielnego wytwarzania i wymiany części zamiennych w codziennym biznesie. Używamy teraz tej technologii, aby szybko produkować osprzęt do klamek na żądanie, dzięki czemu możemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na specjalne środki ochrony zdrowia – powiedziała Sabrina Soussan, prezes Siemens Mobility.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony