Partnerzy serwisu:

Siemens: Mireo z nagrodą za zrównoważony rozwój

Redakcja 07.12.2020 539

Siemens: Mireo z nagrodą za zrównoważony rozwój
fot. Siemens
Ekologiczny pociąg regionalny Mireo produkowany przez Siemens Mobility został nagrodzony w konkursie Germany Sustainability Award Design. Pierwsze pociągi kursują już od czerwca 2020 r., a do tej pory zamówiono ponad 180 takich jednostek.
– Cieszymy się ze zdobytej nagrody. Mireo łączy w sobie opłacalność i zrównoważony rozwój i charakteryzuje się bardzo wygodną podróżą bez barier dla pasażerów. Ponadto warianty Mireo Plus H (napęd wodorowy) i Mireo Plus B (napęd akumulatorowy) dają operatorom możliwość przejścia na alternatywy przyjazne dla klimatu – a tym samym aktywną ochronę środowiska – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor pionu Rolling Stock w Siemens Mobility.

Nowy pojazd łączy w sobie wysoką efektywność energetyczną z minimalizacją zużycia zasobów w całym cyklu życia, a zatem ma imponujący wpływ na klimat i zasoby. Jednocześnie zapewnienie ekologicznego i oszczędzającego zasoby pociągu w połączeniu z innowacyjnym projektem zwiększa ogólną atrakcyjność ruchu kolejowego dla pasażerów. Sprzyja to szerszej akceptacji społecznej dla ruchu kolejowego, który w przeciwieństwie do innych środków transportu stanowi znacznie bardziej zrównoważoną formę mobilności. Mireo w pełni uwzględnia potrzeby pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej i zapewnia komfortową podróż przez pokolenia.

Ponadto Mireo jest również oferowany z alternatywnymi technologiami napędu (systemy wodorowe i akumulatorowe). Złożono już zamówienie na 20 pociągów na akumulatorowy Mireo Plus B. Wraz z Deutsche Bahn Siemens Mobility opracowuje nowy kompleksowy system składający się z pociągu wodorowego i specjalnej stacji paliw, a napęd na ogniwa paliwowe tworzy wspólnie z Ballard Power Systems i RWTH Aachen.

W porównaniu do poprzednich konstrukcji Siemens Mobility Mireo posiada o 25 % mniejsze zużycie energii, a zastosowane materiały zapewniają współczynnik recyklingu przekraczający 95% pod koniec cyklu życia. Pojazdy są tworzone w sposób modułowy i zapewniają komfortową i bezpieczną podróż, a także dostosowywanie przestrzeni do potrzeb przewoźnika. Mireo są wyposażone w systemy informacji pasażerskiej, monitoring CCTV, internet oraz specjalną przestrzeń dla rowerów, wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony