Partnerzy serwisu:

Siemens ma wart ponad pół miliarda euro kontrakt w Kanadzie

inf. pras. 13.12.2018 18

arrow
arrow
Siemens ma wart ponad pół miliarda euro kontrakt w Kanadzie
Rys. VIA Rail
Siemens ma wart ponad pół miliarda euro kontrakt w Kanadzie
Siemens ma wart ponad pół miliarda euro kontrakt w Kanadzie
Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnej generacji pociągów dla kanadyjskiego przewoźnika VIA Rail. Kontrakt zakłada dostarczenie 32 dwukierunkowych składów kolejowych wraz z dodatkowym serwisem na okres 15 lat. Kontrakt jest warty ponad 650 milionów euro. Pierwsze dostawy nowych pociągów rozpoczną się w 2021 r. Nowe składy pojawią się na torach w 2022 roku – informuje Siemens.
Nowe pociągi będą obsługiwały ruch pasażerski na najbardziej ruchliwych trasach korytarza Quebek City – Windsor, który łączy dwa największe miasta w Kanadzie, Toronto i Montreal, i rozciąga się na ponad 2200 kilometrów. W ciągu ostatnich 4 lat ruch na tej trasie zwiększył się o 30%, a w 2018 r. skorzystało z niej ponad 4,5 miliona pasażerów.

Nowe pociągi oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa przy równoczesnym zwiększeniu komfortu podróżowania, cichsze wagony, wygodniejsze fotele, nowoczesną klimatyzację, wysoce wydajną sieć Wi-Fi i cyfrowy system informacji pasażerskiej – podaje producent.

– Rozpoczynamy właśnie stopniową wymianę floty, więc dostawy nowych zespołów trakcyjnych pozwolą przewoźnikowi VIA Rail zachować obecny poziom usług w korytarzu Quebek – City Windsor, przy znacznym zwiększeniu komfortu podróżowania. Dziękujemy rządowi Kanady za zaufanie pokładane w spółkę VIA Rail i za tę historyczną inwestycję w zrównoważony rozwój w przyszłości – powiedział Yves-Desjardins-Siciliano, prezes i przewodniczący zarządu w VIA Rail Kanada cytowany w komunikacie prasowym.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy dostarczyć spółce VIA Rail nową generację pociągów, oferując najwyższy poziom komfortu podczas podróży. Siemens Mobility dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć inteligentne pociągi, charakteryzujące się zwiększoną wartością oraz ulepszoną dostępnością przez cały cykl życia pojazdów – dodała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Pociągi zostaną wyprodukowane w zakładach taboru kolejowego Siemensa na Amerykę Północną w Sacramento w stanie Kalifornia. Siemens Mobility planuje zaangażować podwykonawców kanadyjskich do dostarczenia ponad 20% komponentów i usług.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony