Partnerzy serwisu:

Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!

Jakub Madrjas 23.02.2021 4,5k

arrow
arrow
Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!
Rys. Siemens
Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!
Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!
Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!
Siemens i OBB prezentują Nightjety nowej generacji. Pierwsze zdjęcia!
ÖBB i Siemens Mobility zaprezentowały malowanie i wygląd zewnętrzny nowej generacji pociągów nocnych – Nighjet. Nowe, ultranowoczesne pociągi rozpoczną kursy pod koniec 2022 r. na trasach z Austrii i Niemiec do Włoch. W ramach umowy ÖBB zakupiło już 13 pociągów, a dodatkowe 20 może zostać zamówione jeszcze w tym roku.
Nieoficjalne wizualizacje zewnętrzne nowych pociągów RailJet i NightJet po raz pierwszy pojawiły się w internecie w listopadzie – było to jednak zaledwie jedno zdjęcie niskiej jakości (producent nie skomentował wówczas "wycieku" tej wizualizacji). Z kolei planowany wygląd wnętrz nowych RailJetów znamy od czerwca ubiegłego roku. Teraz producent oficjalnie pokazał design nowej floty i zdjęcie pierwszego pudła.

Jak podkreśla Siemens, Nightjet następnej generacji składa się z dwóch wagonów zwykłych, trzech wagonów z kuszetkami i dwóch wagonów sypialnych. Ich konstrukcja łączy ultranowoczesne elementy z jeszcze wyższym poziomem komfortu pasażerów. Nowa koncepcja kuszetki oferuje również dodatkowe mini apartamenty dla osób podróżujących w pojedynkę, które zapewniają przyjemną podróż i relaksujący przyjazd. Podróżowanie w wagonie sypialnym będzie jeszcze wygodniejsze, ponieważ każdy z przedziałów standardowych i deluxe ma własną toaletę i prysznic. Oferowane wcześniej zwykłe przedziały będą oczywiście nadal dostępne, z unowocześnionym wyglądem.

Nowością w nadchodzącej generacji Nightjet jest bezpłatny dostęp do sieci, dostępny wcześniej tylko w dalekobieżnych Railjet wraz z możliwością korzystania z pakietu ÖBB Railnet. Nowe pociągi są także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – każdy z nich będzie miał wielofunkcyjny wagon z obniżonym wejściem, kuszetką wolną od barier oraz toaletą dla osób z niepełnosprawnością.

– W walce z kryzysem klimatycznym Europa potrzebuje bardziej przyjaznej dla klimatu mobilności. Rozwiązaniem jest sieć nocnych połączeń kolejowych. Nightjet to najlepsza opcja do podróżowania między głównymi miastami europejskimi. Austria jest – i będzie – wyznacznikiem trendów dla tej usługi w UE – powiedziała Leonore Gewessler, minister ochrony klimatu w Austrii cytowany w komunikacie.

– Decyzja podjęta w 2016 r. o wejściu na europejski biznes pociągów nocnych i ciągłym rozszerzaniu sieci pociągów nocnych była absolutnie słuszna. Jesteśmy już największym dostawcą usług nocnych pociągów w Europie, a nasze inwestycje w nowe i ultranowoczesne pociągi zapewnią, że będziemy mogli kontynuować naszą pionierską rolę – dodał Andreas Matthä, dyrektor generalny ÖBB.

– Nowy Nightjet zachwyca większym komfortem dla pasażerów, a także zrównoważonym rozwojem i elastycznością i przez wiele lat będzie globalnym punktem odniesienia. Jedną z głównych cech pociągów są innowacyjne mini apartamenty, które zapewniają pasażerom prywatność jak w hotelu. Nowo zaprojektowane lekkie wózki zapewniają wyjątkowo płynną i cichą pracę oraz zmniejszają zużycie energii przez cały cykl życia pojazdu. Nasz Nightjet odegra kluczową rolę, jeśli chodzi o zapewnianie przyjaznych dla środowiska połączeń między miastami europejskimi i sprawi, że podróże koleją będą jeszcze bardziej atrakcyjne – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony