Partnerzy serwisu:

Siemens dostarczy sto Vectronów do DB Cargo?

Artur Bogdanowicz/jm, Rynek Kolejowy 20.07.2017 156

Siemens dostarczy sto Vectronów do DB Cargo?
fot. Siemens
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej DB Cargo poinformowano, że spółka planuje nie tylko ograniczenie planowanych zwolnień pracowników, ale i zakup od Siemensa nawet stu nowych lokomotyw – donoszą niemieckie media.
Dodatkowe posiedzenie rady nadzorczej zwołane zostało głównie z powodu natłoku skarg przemysłowych klientów, przede wszystkim z branży stalowej. Według agencji Reuters w ostatnim czasie wielu z nich groziło przewoźnikowi przejściem do konkurencji, jeśli ten nie wyeliminuje mnożących się w ostatnich miesiącach opóźnień i ograniczeń w zleconych przewozach towarów.

Również związki zawodowe i rady pracownicze alarmowały, że postanowione w roku biegłym zwolnienie 2 000 osób może pokrzyżować plany ekspansji – ostatecznie pracę straci „jedynie” 500 osób.

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia poinformowano, że spółka planuje też zakup od Siemensa nawet stu nowych lokomotyw. Jak informuje niemiecki dziennik gospodarczy „Handelsblatt”, szacowana wartość zamówienia to 370 mln euro. Dalszym krokiem ma być zakup czterech tysięcy wagonów towarowych – szczegóły tego zlecenia muszą być jeszcze dopracowane. W ostatnim czasie przewoźnik wysłał na złom kilka tysięcy wagonów, jego tabor liczy obecnie 70 tys. jednostek.

Siemens nie komentuje informacji z posiedzenia rady nadzorczej niemieckiego przewoźnika. Jak niedawno informowaliśmy, w Europie Siemens sprzedał już pół tysiąca lokomotyw Vectron. Więcej informacji na temat tych lokomotyw można znaleźć w tym wątku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony