Partnerzy serwisu:

Siemens dostarczy bateryjne Mireo do Danii

inf. pra 04.05.2022 750

Siemens dostarczy bateryjne Mireo do Danii
Rys. Siemens
Siemens Mobility otrzymała zamówienie na dostawę siedmiu bateryjnych pociągów Mireo Plus B dla Midtjyske Jernbaner w Danii. Jest to pierwszy kontrakt na kolej zasilaną bateriami w Danii i stanowi część projektu pilotażowego mającego na celu zastąpienie wszystkich spalinowych składów pociągów w całym kraju. Siedem dwuczłonowych elektrycznych składów pociągów zostanie dostarczonych do końca 2024 r. i ma kursować na dwóch liniach w regionie Midtjylland w Danii.
Mireo Plus B w wersji dwuczłonowej mogą pomieścić 120 pasażerów na miejscach siedzących, poruszają się z prędkością do 140 km/h i mają zasięg około 80 kilometrów przy zasilaniu bateryjnym. Akumulatory mogą być ładowane za pośrednictwem sieci trakcyjnej 25 kV na odcinkach zelektryfikowanych oraz poprzez odzyskiwanie energii hamowania pociągu. System baterii jest zamontowany pod podłogą i znajduje się w dwóch kontenerach bateryjnych. W systemie tym zastosowano baterie litowo-jonowe o długiej żywotności - informuje producent podkreślając, że Mireo Plus B łączy w sobie wszystkie zalety platformy Mireo z wysokowydajnym systemem akumulatorowym, który dzięki hybrydowemu napędowi akumulatorowemu umożliwia eksploatację pociągów na trasach z siecią trakcyjną lub bez niej.

- Jest to kluczowy krok w naszej własnej ekologicznej transformacji, ale także znaczący krok w kierunku celu, jakim jest neutralny pod względem emisji CO2 ruch pociągów w całej Danii - powiedziała Martha Vrist CEO Midtjyske Jernbaner Drift A/S cytowana w komunikacie.

- Wraz z zakupem pociągów Mireo Plus B, Midtjyske Jernbaner zastępuje konwencjonalne pojazdy z silnikiem diesla najnowocześniejszymi, a lokalnie całkowicie bezemisyjnymi pociągami. Przyczyni się to znacząco do rozwoju lokalnego obszaru, oferując zrównoważoną i przyjazną dla środowiska opcję mobilności. Cieszymy się, że Midtjyske Jernbaner wybrał energooszczędne pociągi Mireo Plus B firmy Siemens Mobility, które zapewnią również wysoki poziom komfortu jazdy i poprawią wrażenia pasażerów - dodał Albrecht Neumann, dyrektor generalny ds. taboru w Siemens Mobility.

Jest to trzecie zamówienie na Mireo Plus B i pierwsze poza granicami Niemiec. Landesanstalt Schienenfahrzeuge Baden-Württemberg (SFBW) zamówił 20 pociągów Mireo Plus B w 2020 roku, a Niederbarnimer Eisenbahn (NEB) zamówił 31 w 2021 roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony