Partnerzy serwisu:

Siemens dostarczy 26 Vectronów dla Danii

inf. prasowa 27.03.2018 1,3k

Siemens dostarczy 26 Vectronów dla Danii
fot. Siemens
Duńskie Koleje Państwowe (DSB) i spółka Siemens podpisały umowę na dostawę 26 elektrycznych lokomotyw Vectron na rynek niemiecki i duński. Rozpoczęcie dostaw zaplanowano na koniec 2020 r.
Umowa z DSB obejmuje również serwis lokomotyw przez okres 10 lat. Kontrakt przewiduje także opcję dostawy 18 kolejnych jednostek oraz dodatkowy 5-letni serwis. Lokomotywy zostaną wyprodukowane w fabryce Siemens w Munich-Allach.

– Zamówienie to otwiera kolejny rozdział w historii sukcesu naszej lokomotywy Vectron. Duńskie Koleje Państwowe inwestują w sprawdzony produkt, który kojarzy się z jakością i wyjątkową niezawodnością. Lokomotywy Vectron spełniają również wymogi działalności międzynarodowej – mówi Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Nowe lokomotywy będą wykorzystywane głównie do transportu regionalnego jako jednostki trakcyjne dla 113 dwupoziomowych pociągów pasażerskich jeżdżących w barwach DSB. Lokomotywy mają moc maksymalną na poziomie 6400 KW i rozwijają prędkość do 200 km/h. Maszyny Vectron AC przeznaczone są do użytku w systemach prądu zmiennego o wartości 15 kV/ 16.7 Hz i 25 kV/ 50 Hz i wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) oraz PZB/LZB i DK-STM.

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już ponad 670 lokomotyw Vectron na rzecz 37 klientów w 15 krajach. Flota lokomotyw pokonała do tej pory ponad 110 mln kilometrów. Pojazdy posiadają homologację w 18 europejskich krajach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony